Bugun...
Bizi izleyin:ARÇELİK A.Ş.’NİN AR-GE MERKEZLERİ BU YIL DA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Tarih: 20-12-2017 20:29:46 + -


Sektöründe sahip olduğu fark yaratan ürünleri ve teknolojilerle liderliğini global arenaya taşıyan Arçelik A.Ş., Ankara’da düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde özel sektör Ar-Ge merkezleri arasında yapılan genel sıralamada Türkiye birincisi olurken, ‘Dayanıklı Tüketim Malları Alanında Sektör Birinciliği’ ödülüne layık görüldü.


ARÇELİK A.Ş.’NİN AR-GE MERKEZLERİ BU YIL DA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

 

OBJEKTİFTÜRKİYE (Haber Merkezi)  Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, “Bugün Koç Topluluğu şirketleri gerek Ar-Ge Merkezleri, gerekse Patent Ödülleri listelerinde üst sıralarda yer almaktadır. Arçelik, Türkiye’nin 60 yıllık sanayileşme tarihinde her zaman yenilik ve ilklere imza atmıştır. Dünyada yeni gelişen trendlere paralel olarak, inovasyonu stratejimizin temel yapı taşlarından biri olarak görüyor, global AR-GE ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Ar-Ge ekosistemimizin kuvvetlenmesi bizi daha da üst sıralara taşıyacaktır” dedi.

 

 

Dünyada yenilikçi ürünlerini milyonlarca tüketiciyle buluşturan Arçelik A.Ş., Ar-Ge ve inovasyon alanındaki başarısını T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 20-21 Aralık tarihlerinde Ankara Congresium’da gerçekleştirilen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde 2 ödülle taçlandırdı. Zirvede, Arçelik A.Ş.’ye özel sektör Ar-Ge merkezleri arasında yapılan genel sıralamada Türkiye birinciliği ve ‘Dayanıklı Tüketim Malları Alanında Sektör Birinciliği’ ödülleri verildi. Ödülleri, Arçelik A.Ş. adına Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu ve Arçelik A.Ş. Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den aldı.

 

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, bugün Koç Topluluğu şirketlerinin gerek Ar-Ge Merkezleri, gerekse Patent Ödülleri listelerinde üst sıralarda yer aldığını belirterek “Arçelik, Türkiye’nin 60 yıllık sanayileşme tarihinde her zaman yenilik ve ilklere imza atmıştır. Dünyada yeni gelişen trendlere paralel olarak, inovasyonu stratejimizin temel yapı taşlarından biri olarak görüyor, global Ar-Ge ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Ar-Ge ekosistemimizin kuvvetlenmesi bizi daha da üst sıralara taşıyacaktır” dedi.

 

Dijital dönüşüm konusunda da sektöründe lider olan Arçelik A.Ş. Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla akıllı ev teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor. Ürün ve hizmetlerini daha da akıllı hale getirirken sensör teknolojileri, uzaktan erişim protokolleri, ileri veri analitiği ve siber güvenlik algoritmaları alanlarında gerçekleştirdiği Ar-Ge faaliyetlerini, ürünlerin performansının daha tasarım aşamasında bilgisayar ortamında hesaplanmasını olanaklı kılan bileşen bazlı modelleme ve ileri analiz yöntemleri ile birleştiriyor.

 

Şirket ajandasında yenilikçiliğe öncelik veren Arçelik A.Ş. bünyesinde, yenilikçi fikirlerin sistematik olarak değerlendirileceği ve daha hızlı sonuçlandırılacağı ortamlar yaratıyor. Küresel trendleri anlayıp geleceği şekillendiren teknolojileri bugünden geliştirmeyi hedefleyen Arçelik A.Ş., farklı meslek grupları ve disiplinler ile çalışanları bir araya getiren fikir üretim üssü Garage’ı kurdu. 7’den 70’e herkese açık olan Garage’da gerçek ürün kalitesinde prototipler üretiliyor, erken aşamada müşteri geri bildirimi alınarak insanların ihtiyaçlarına uygun teknolojiler geliştiriliyor. 4’üncü Sanayileşme Devrimi’yle dijital dönüşüme odaklanan şirket, ayrıca Atölye 4.0’da teknisyen, mühendis ve uzmanlara hem yeni üretim teknolojilerini tanıtıyor, hem de birebir deneyimleme imkânı sunuyor. Artırılmış ve sanal gerçeklik, insan-robot etkileşimli iş istasyonları ve karar verebilen akıllı otomasyon sistemleri ile donatılan Atölye 4.0’da, çalışanlar yeni geliştirilen teknolojileri modelleyebiliyor. Arçelik A.Ş., bununla beraber TechPro akademi ile hem araştırmacılarının ve hem de birlikte çalıştığı ekosistemin dijital yeteneklerini artırmalarını sağlayarak gelişimlerine destek veriyor.

 

Ar-Ge alanında Türkiye’nin en çok yatırım yapan şirketlerinden biri olarak Türk Patent Ligi’nde ilk sırada yer alan Arçelik A.Ş., aynı zamanda Türkiye’nin en çok uluslararası patent başvurusunda bulunan şirketi konumunda bulunuyor. Arçelik A.Ş., Birleşmiş Milletler bünyesindeki Dünya Fikri Haklar Örgütü (WIPO) tarafından yayınlanan ‘En çok uluslararası patent başvurusu yapan şirketler’ listesinde 74. sırada yer alarak Türkiye’yi uluslararası arenada başarıyla temsil ediyor. Arçelik A.Ş., bugün 5 ülkede 14 Ar-Ge ve Tasarım Merkezi’nde 1300’den fazla Ar-Ge çalışanıyla 3000'e yakın buluşa imza atarak farklı coğrafyalardaki tüketicilerin yaşamlarına değer katacak ürünler geliştiriyor.

 

26 yıllık Ar-Ge birikimi ve kendi teknolojisi sayesinde ürettiği yenilikçi ürünleriyle dünyanın en önemli beyaz eşya üreticileri arasında yer alan Arçelik A.Ş., Ankara Congresium’da 90 m2’lik alanda Homewhiz, Gourmet Chef fırın, CornerWash bulaşık makinesi, Airtouch kurutucu gibi en yenilikçi ürün ve teknolojilerini sergiledi.
Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 222 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
37 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
34 Okunma
34 Okunma
33 Okunma
31 Okunma
31 Okunma
31 Okunma
129 Okunma
87 Okunma
85 Okunma
79 Okunma
78 Okunma
74 Okunma
74 Okunma
71 Okunma
67 Okunma
62 Okunma
56 Okunma
54 Okunma
606 Okunma
575 Okunma
549 Okunma
501 Okunma
452 Okunma
421 Okunma
347 Okunma
315 Okunma
311 Okunma
297 Okunma
185 Okunma
171 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI