Bugun...
Bizi izleyin:ATSO Başkan Adayı Ali Kavak; ''ATSO'nun Kapılarını Türkiye ye ve Dünya ya Açacağız''

Tarih: 25-02-2018 21:11:49 Güncelleme: 26-02-2018 08:01:49 + -


Sabit Karadeniz'' Milliyetçilik Reyhanlıya giderek fotoğraf çektirmek değil, O Şehitlerimizin çocuklarına iş vermektir'' Jan Baran '' gördüğünüz bu tablo ve birliktelik kolay oluşmadı''


ATSO Başkan Adayı Ali Kavak; ''ATSO'nun Kapılarını Türkiye ye ve Dünya ya Açacağız''

OBJEKTİFTÜRKİYE (Haber Merkezi) Ulusal ve uluslararası arenada elde ettiği sayısız başarıyla bilinen ve “Ben Antakya sevdalısıyım. Antakya’dan başka bir yerde yatırımım yoktur” diyerek Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan adayı olduğunu ilan eden iş adamı Ali Kavak, Antakya Anemon Otel’de yoğun katılımın gerçekleştiği bir toplantı düzenledi. İş dünyasının akın ettiği toplantıda söz alan Kavak, “Halkımız adına bu ateşten gömleği giymeye talibim” diyerek ATSO seçimlerinde aday olduğunu ilan etti.

İş adamı Ali Kavak konuşmasının başında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Afrin Harekatı’nın önemine vurgu yaparak başladı. Kavak, “Alınan kararların hepsi, ülkemizin bekası, sınırlarımızın güvenliği, tüm vatandaşların can ve mal güvenliği için alınmıştır. Biz ülkemizle bir bütünüz, bizi bölmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi. Kavak, özellikle 2011 yılından itibaren bölgemizde büyük sıkıntılar yaşandığını kaydetti. Yaşanan bu sıkıntı ve krizlerde sivil toplum kuruluşlarının çok önemli bir misyonu olduğuna dikkat çeken Kavak, STK’ların kaliteli hizmet verebilmesi için iyi örgütlenmesi gerektiğine değindi. Kavak, “Halkımızın refah, huzur ve istihdamının artırılması, iş adamlarımızın önündeki sorunların tespit edilmesi ve çözümlenmesi sivil toplum kuruluşlarına ve özellikle ticaret ve sanayi odalarına çok büyük bir görev düştüğünü hepimiz biliyoruz” sözlerini kullandı.

KİŞİSEL BEKLENTİM YOK

ATSO başkan adayı Ali Kavak, konuşmasının devamında, bu yola çıkarken kişisel beklenti gütmediğine vurgu yaptı ve bugüne kadar geldiği makamlarla zaten belli bir doyuma ulaşmış olduğunun alını çizdi. Amaçlarını sıralayan Kavak, “Biz herhangi bir beklenti içinde olmaksızın bu yola çıktık. Siyasi beklentim hiç yok, olmayacakta. Rant beklentim yok, parasal beklentim, koltuk merakım hiç yok. 30 yıldır çeşitli STK’larda başkanlık, yöneticilik yaptım. Benim STK’lardaki yönetimi anlayışımı çoğunuz biliyorsunuz. Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok başarıya imza atmışım, birçok ödül almışım. Bunlarla övünmüyorum yanlış anlamayın. Ben ATSO’yu kime teslim etmeniz gerektiği noktasında fikir sahibi olun diye bunları sizlerle paylaşıyorum” dedi.

BİRBİRİMİZLE UĞRAŞMAYA SON VERELİM

“Hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olan Hatay’ın ruhuna uygun davranmak zorundayız. Sevgili dostlar yeteri kadar bizimle uğraşan insanlar, devletler var. Ama sizden rica ediyorum. Artık biz kendimizle uğraşmayalım. ATSO başkanlık görevi ateşten bir gömlek. Ben bu ateşten gömleği halkımız adına, sadece 1 döneme mahsus olmak üzere giymeye talibim. Şerefim üzerine söz veriyorum. Sadece bir dönem başkanlık yapacağım ve ATSO’da örnek bir yönetim modeli sergileyerek odamızı kurumsal bir hale getireceğim. Artık her seçim öncesi bazıları bir takım yaraları kaşımaktan vazgeçecek. Birilerinin, Hatay’daki zenginlikleri, renkleri birbirine düşürüp, gerilim ortamı yaratmalarına, insanları kutuplaştırmalarına izin vermeyeceğiz. Biz böyle bir dünya istemiyoruz. Biz burada kardeşçe, huzur içerisinde, birlik içinde hayatımızı sürdüreceğiz, çocuklarımıza bu mirası bırakacağız. Onun için hepimiz el ele verelim. Bir dönem a rengi yapacak bu işi, diğer dönemde ise b rengi. Ben HASİAD’ın kurucu üyesiyim. Orada bu sistemi yerleştirdik. Ve her seçim yapıldığı zaman o güzel insanlar hiç kimseyi kutuplaştırmadan, hiç kimseyi ayrıştırmadan, hiç kimseye çamur atmadan, kendi aralarında bu işi hallediyorlar. Benim ATSO’ya yerleştirmek istediğim model de bu. Hepimiz beraberiz, aynıyız. Her gün yemekte beraberiz, düğünde beraberiz, cenazede beraberiz. Hiç kimseye, kapanmak üzere olan yaraları deşme fırsatı vermeyelim” sözlerini kullanan Kavak, seçimi kaybetmenin ve kazanmanın, kendi şahsını değil, ATSO üyelerini ilgilendirdiğine vurgu yaptı. Kavak, “Seçimi kaybedersem, seçimin kaybedeni ben olmayacağım. Seçimi kazanırsam da kazanan ben olmayacağım. Kazanan da sizler olacaksınız, kaybeden de. Çünkü ben hiçbir beklenti içinde olmaksızın, bilgi ve tecrübelerimi ulusal ve uluslararası başarılarımı, doğum büyüdüğüm bu güzel memlekete

yansıtmak istiyorum. 4 yıl sonra inşallah yine bu salonda toplanacağız. Ben size 4 yıl içinde yaptığım icraatları anlatıyor olacağım. Ben kendime güveniyorum. Hatayspor’u iki dönem şampiyon yaptım. ATSO’da iki yıl başkanlık yaptım. Bu kısa süreçte dahi çok önemli projelere imza attım. 27 yıl AKİB’in başkanlığını yaptım. Bundan sonra ise tüm enerjimi ATSO’ya ayıracağım. Hayatımı başarıya endekslemiş biriyim. Odayı sizin hizmetkârınız yapacağız. Teknoloji gelişti, bilişim çağındayız. Elektronik oda, e-oda yapacağız. Antakya gibi ticaretin yoğun ticari kültürün zengin ve ticari zekânın en üst düzeyde olduğu bir şehirde odamızın binası yok. Üzülüyorum, ilçelere bakın, orada bile modern binalar var. Biz ise bir inşaat yığını ile uğraşıyoruz” şeklinde konuştu.

KİM YERSE HARAM OLSUN

Odanın gelirinin, oda üyelerinin sorunlarının çözülmesi, mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi ve toplumun kalkınması için kullanacaklarına dair şeref sözü veren Kavak, şeffaf bir yönetim anlayışı benimseyeceklerini ve hiç kimseye rant imkânı vermeyeceklerini vurguladı. Kavak, “Odamızın gelirinde binlerce insanın hakkı var. Odanın gelirini, üyelerimizin mesleki gelişimlerini desteklemek, sorunlarını çözmek ve halkın kalkınması için kullanacağız. Ben şeffaf bir yönetim getireceğim. Yönetim kurulu toplantılarımıza, geçmişte olduğu gibi basını davet edeceğiz. Meclisimizi daha etkin çalıştıracağız. Her şey açık ve şeffaf olacak. Her şey basının önünde cereyan edecek. Her meslek grubu, kendi sektörünün sorunlarını belirleyecek. Ondan sonrada çözüm getireceğiz. Ben bu hareketi yalnız başlatmadım. Burada yanımda olan dostlarıma, kadroma güveniyorum. El birliği ile ATSO’yu hak ettiği yere taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

AKRABALARININZ YERİNE ŞEHİT YAKINLARNI İŞE ALIN

İş adamı Ali Kavak’ın, gelecek vaat eden işadamı olarak tanımladığı ve ATSO Meclis Başkanı olarak düşündüğünü ilan ettiği iş adamı Sabit Karadeniz, yaptığı konuşmaya Mehmetçiğe başarılar dileyerek başladı. Karadeniz, “Birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız. Biz buraya niye toplandık. ATSO’da her şey yolundaysa biz niye buradayız. Bir problem var ki, bugün buradayız. Bunu bizlerde sizlerde biliyorsunuz. Size kısaca iki örnek vermek istiyorum. 2011’den bu yana ülkemiz ve özellikle Hatay, ciddi bir ekonomik kriz yaşıyor. Savaş nedeniyle, turist gelmiyor, sınır ticareti yapılamıyor. Bankaların, esnafı, tüccarı ve sanayiciyi kısıtladığını biliyoruz. Ben merak ediyorum. ATSO bu konuda ne yaptı? Bankaların yaptığı kısıtlamalara ilişkin ATSO bir adım attı mı? Geçen hafta bir icraatları yüreğimi yaktı. ATSO yönetiminin görevi sadece künefe çevirmek değildir. ATSO’nun görevi üyelerinin sorunlarını çözmektir. ATSO’da 44 çalışan var. Geçen hafta 3 personel alındı. Bunlar yönetimdeki arkadaşın, birinci dereceden yakını, çocuğu, eşi, dostu. Bu hatadan dönsünler. Akrabaları yerine şehitlerimizin yakınlarını bu işe yerleştirsinler. Reyhanlı’ya giderek fotoğraf çektirmek ve bu fotoğrafları sosyal medyada paylaşmak milliyetçilik değildir. Milliyetçilik Reyhanlı’ya giderek fotoğraf çektirmek değildir, milliyetçilik o şehitlerin çocuklarına iş vermektir” şeklinde konuştu.

Öte yandan Hataysporda bir dönem başaralı bir yönetim sergileyen Jan Baran da konuşmasında ;''diğer arkadaşlarımız gerekenleri söylediler, ben tekrar etmiyeceğim. Dünyanın sıkıntısı ,  Hatayda iki kat daha fazla  ve bu sıkıntılardan bir an önce inşallah kurtulacağız.Gördüğünüz bu birliktelik ve beraberliğimiz oluşturan tablo kolay oluşmadı.Bu güzel tablonun oluşması , çekirdek bir kadronun uzun ve titiz bir çalışmasının sonucudur'' dedi.
Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 414 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER HATAY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
303 Okunma
134 Okunma
131 Okunma
125 Okunma
123 Okunma
114 Okunma
105 Okunma
101 Okunma
86 Okunma
69 Okunma
60 Okunma
53 Okunma
656 Okunma
603 Okunma
581 Okunma
557 Okunma
544 Okunma
488 Okunma
473 Okunma
448 Okunma
418 Okunma
413 Okunma
342 Okunma
314 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI