Bugun...
Bizi izleyin:Bağışıklık Sisteminin Güçlü Kalmasına Modifiye Atmosfer Paketli Balık Desteği

Tarih: 17-03-2020 20:45:13 + -


MAP - Modifiye Atmosfer Paket, taze balıkları, katkı maddesi eklemeden, koruma altına alıyor.


Bağışıklık Sisteminin Güçlü Kalmasına Modifiye Atmosfer Paketli Balık Desteği

OBJEKTİFTÜRKİYE(Haber Merkezi) Son günlerde dünyayı saran coronavirüse karşı alınması gereken tedbirlerin başında bağışıklık sisteminin güçlü tutulması geliyor. Uzmanlar Omega 3 kaynağı olan balıkların sık tüketilmesinin faydasına vurgu yaparken, hijyenik koşullarda satın alınmasının önemine de dikkat çekiyor.

 

Geleneksel koşullarda buzda veya buzdolabında depolanan ambalajsız taze balıklar hem hijyen hem raf ömrü açısından, bulundukları ortama göre kayıplara uğrayabiliyor. Ancak MAP - Modifiye Atmosfer Paketli taze balıklar, tüketici ve balık endüstrisi için bir çok avantaj sunuyor. MAP -Modifiye Atmosfer Paketler, taze balıkların buzdolabı şartlarında raf ömrünü dört kat arttırıyor. Üstelik kimyasal ve mikrobiyolojik bozulmalara karşı balıkları, katkı maddesi eklemeden koruma altına alıyor. Taze balık semt balıkçı tezgahlarında maksimum 2-3 gün tazeliğini muhafaza ederken, MAP’lı ürünlerde bu süreç 8-12 güne ulaşıyor. Üstelik temizlendiği için yüzde 25’e varan kilo avantajı sağlıyor.

 

Balık taze ise MAP Ambalaja girmeli

 

Balıkları denizden çıktığı gün İzmit’teki tesislerinde temizleyen ve hijyenik koşullarda ambalajlayan Leröy firması yetkilileri, balıkların özellikle taze iken MAP- Modifiye Atmosfer Pakete girmiş olması gerektiğine dikkat çekiyor. Şirketin Fabrika Müdürü, Su Ürünleri Mühendisi Mutlu Bilen, son yıllarda üniversitelerin yaptığı araştırmalarda tüketicilerin yüzde 60’nın gıdaların ambalajlı olarak satılmasını önemsediklerine vurgu yaparak, hijyen konusunda en hassas dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde ambalajlı balık tercihinin çok daha yükselmekte olduğuna da dikkat çekiyor. Son zamanlarda tüketiciler, marketlerin soğutulmuş dolaplarından, taze somon, çipura, levrek, hamsi, tekir, palamut, lüfer ve istavrit balıkları MAP-Modifiye Atmosfer Paketli olarak almayı tercih ediyor.

 

Her şehre hijyenik taze balık

 

Bilen, yüksek kaliteli balıklardan seçilen MAP-Modifiye Atmosfer Paketli ürünler hazırlanırken yasal boy ve tüm diğer yasal mevzuatlara uyum sağlamış ürünler kullanıldığını, açıkta, ambalajsız satılan balıklarda olmayan etiketlerin, besin değeri, parti numarası, alerjen uyarısı, tüketim uyarısı, tavsiye edilen tüketim tarihi gibi, tüm özellikleri etiketleme yönetmeliğine uygun olarak hazırladıklarını belirtiyor. Bu sistemde ürünlerle ilgili üretimden sevkiyat ve satın alma anına kadar tüm hijyenik tedbirler alınıyor ve izleniyor. Ambalajın üzerindeki etikette yazan parti numarası ile ürünün tüm kayıtlarına kolaylıkla ulaşılabiliyor. Böylece mikrobiyolojik ve kimyasal analizler yaptırılan MAP-Modifiye Atmosfer Paketli ürünlerin, denizden çatala güvenliği kontrol altında tutuluyor. Yani titiz hijyen şartlarında ambalajlanan balıklar daha uzun mesafelere ulaştırılabiliyor ve her şehrin, her mevsiminde taze balık tüketmesine imkan sağlıyor. Üstelik bu ambalaj sistemi, balıkçılıkta standartların yükselmesine, yasal boylarda balık avlanmasına ve tüketilmesine teşvik edici bir özellik de taşıyor.

 

 

 

 

Sık balık tüketimi vücudun direncine yardımcı oluyor

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan gıdaların başında gelen balıklar omega 3 içeriğinin yanı sıra protein ve selenyum minerali açısından da zengin bir kaynaklardan. Güçlü bir antioksidan olan E vitaminiyle çalışarak sinerji göstererek, vücudu hastalıklara duyarlı hale getirebilecek hasarlardan ve streslerden koruyor.

 

Dengeli beslenmede en hijyenik koşullarda balık tüketimini tercih edenler başta somon, çipura, levrek, hamsi, tekir, lüfer ve istavrit olmak üzere tüm balık çeşitlerini, MAP-Modifiye Atmosfer Paketli olarak Migros gibi yaygın zincir marketlerde bulabilirler.

 

 

 

Leröy Su Ürünleri Grubu Hakkında:

1899 yılında Norveç’te kurulan ve 2005 yılından beri Türkiye’deki tüketicilere de lezzetli çözümler sunan Leröy, dünyanın en büyük ikinci Atlantik somonu üreticisi ve Norveç’in en büyük su ürünleri ihracatçısıdır. Her gün dünyanın 70 farklı ülkesinde 3,5 milyon kişi Leröy tarafından üretilen deniz ürünlerini tüketiyor. Şirketin İzmit Kartepe eteklerinde balık işleme tesisleri de bulunuyor. www.leroy.com.tr
Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 2804 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Sağlık ve Aile Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
740 Okunma
727 Okunma
708 Okunma
685 Okunma
669 Okunma
668 Okunma
659 Okunma
621 Okunma
566 Okunma
511 Okunma
506 Okunma
420 Okunma
3384 Okunma
3369 Okunma
3267 Okunma
3122 Okunma
2828 Okunma
2670 Okunma
2619 Okunma
2390 Okunma
2384 Okunma
2228 Okunma
2096 Okunma
1764 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI