Bugun...
Bizi izleyin:Başbakan Binali Yıldırım Partililere Seslendi

Tarih: 28-09-2017 17:00:00 + -


Başbakan Binali Yıldırım, “Kuzey Irak’ta Suriye’de devreye sokulan planlar bizim 2023 Cumhuriyetin 100. yılına giden hedeflerimizi baltalamaya yönelik faaliyetlerdir” dedi.


Başbakan Binali Yıldırım Partililere Seslendi

Çorum’da düzenlenen Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumuna katılmak için kente gelen Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaretinin ardından Anitta Otel’deki Danışma Meclisi Toplantısına geçen Başbakan Binali Yıldırım, partililere hitap etti. Bölgesel ve küresel gelişmeleri yakından takip etiklerini dile getiren Başbakan Yıldırım, “Bölgede yaşanan sıkıntılar kaoslar Kuzey Irak’ta Suriye’de devreye sokulan planlar bizim 2023 Cumhuriyetin 100. yılına giden hedeflerimizi baltalamaya yönelik faaliyetlerdir. Son günlerde Kuzey Irak’ta gayri meşru bir referandum yapıldı. Irak’ı, Suriye’yi bölecekler bir uydu devlet ortaya çıkaracaklar. Böylece bölgenin istikrarını bozmaya çalışacaklar. Türkiye Suriye ve Irak sınırının güneyinde hiçbir oluşumuna, devlet yapılanmasına asla izin vermez. Bölgede bazı yöneticilerin ihtirasları sonunda ortaya çıkan durumun bedelini asla orada yaşayan Kürt, Türkmen, Arap kardeşlerimiz ödemeyecek. Bu bedeli hırslarına yenik düşen basiretsiz yöneticiler ödeyecek” dedi.

15 Temmuz’un milletin kahramanlık destanı olduğunu dile getiren Başbakan Yıldırım, “Tarihe altın harflerle yazılmıştır. Bu parti 12 yıl üst üstte seçim kazandıysa sizlerle kazandı. Darbenin arkasında olan bir dolara ruhlarını satan bu alçaklar hukuk önünde hesap veriyor. Ne kadar tiyatro oynasalar da hiçbir şekilde adaletin pençesinden kurtulamayacaklar. Hukuk önünde hesaplarını en ağır şekilde verecekler” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Başbakan Yıldırım, “16 Nisan referandumu Türkiye’nin siyasi tarihinde yeni bir sayfadır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiştir. Çorum’da yüzde 64’ün üzerine evet diyerek bu sisteme olur verdiniz. Bu sistemi hayata geçirme ve 2019 yılında cumhurbaşkanımızı, milletin adımını tekrar yeni sistemle iş başına getirecek miyiz? Çorum yeni bir destan yazmaya var mı? Belediyelerde aynı başarı yakalamaya hazır mısınız? 15 yılı bu ülkede dolu dolu geçirdik. 12 seçim yaptık. 5 genel, 3 yerel 3 referandum bir cumhurbaşkanlığı seçimi. Her seçimde Türkiye’de AK Parti desteğini arttırarak bugünlere geldi. Millete giden yolları inşaa etmezseniz bu desteği verir mi millet? Şimdi bazıları yollara arıyorlar. Ne arıyorsunuz kardeşim maden mi bulacaksınız. Yola düşmek iyi de yürürsen arkandan yürüyecek. Sen yürüdün yanında FETÖ’cüler ve bölücüler vardı. Bizim yolumuz milletin yolu” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, “Cumhurbaşkanlığı seçimiyle Türkiye yeni bir yönetim sistemiyle tanışacak. Orda ben yokum. Ülkem için milletim için bir Ali değil bin Ali feda olsun. 2019 cumhuriyetin 100. yılına açılan kapı. Bu kapıyı millet açacak. Bu kapının anahtarı millette. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili çok şey konuşuldu. Milletin desteğiyle bu sistem kabul edildi. Şimdi o sisteme karşı çıkanlar ellerini ovalıyor. Gün gelse de bizde aday olsak. Unutmayın. Bizde bir laf var. Etlik kuzu közde belli olur. Millette gereken notu herkese verecek. Bu sistem kardeşliği getiriyor. Bölünme riskini ortadan kaldırıyor. Yüzde 50+1 ile cumhurbaşkanı seçiliyor. Türkiye’nin belirli bölgelerinden oy almak yetmez. 81 vilayetten 780 bin kilometrekare de yaşayan her vatandaşımızdan destek alacak. Bu sistem tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devletin teminatıdır. Bu sistemde sürekli ihtilal, kim kazandı, kim kazanmadı bunlar yok. İktidarı millet belirleyecek. Sürekli istikrar var. Ayak oyunları kumpaslar bunlar yok. Millet yetkiyi veriyor 5 yıl boyunca durmak yok yola devam. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Bu sistem Türkiye’nin geleceği. Ülkenin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için var. Bu büyük güne bugünden hazırlanacağız” diye konuştu.

Dünyada son 10 yılda 10 tane büyük projenin hayata geçirildiğini dile getiren Başbakan Yıldırım, “Dünyada 2008’den beri kriz var. Bu 10 projenin 5 tanesi Türkiye’nin. Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Avrasya Tüneli’ni yaptık bitirdik. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık, Osmangazi Köprüsü yaptık. Çanakkale köprüsü yapılıyor. Her tarafta krizlere rağmen bunu yapıyoruz. Her tarafta aleyhimize terör odaklarıyla mücadele ede ede yapıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşten asla bizi döndüremezler” ifadelerini kullandı.

(İsmail Kabakdere - Muhammed Muttalip Yalçın /İHA)
Kaynak: İHA

Bu haber 266 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Politika Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
37 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
34 Okunma
34 Okunma
33 Okunma
31 Okunma
31 Okunma
31 Okunma
129 Okunma
87 Okunma
85 Okunma
79 Okunma
78 Okunma
74 Okunma
74 Okunma
71 Okunma
67 Okunma
62 Okunma
56 Okunma
54 Okunma
606 Okunma
575 Okunma
549 Okunma
501 Okunma
452 Okunma
421 Okunma
347 Okunma
315 Okunma
311 Okunma
297 Okunma
185 Okunma
171 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI