Bugun...
Bizi izleyin:Bbp Genel Başkanı Destici: “Pkknın Uzantısı Olan Hdpyi Bir Siyasi Parti Olarak Görmüyorum”

Tarih: 21-01-2021 17:30:00 + -


ANKARA (İHA) – Büyük Birlik Partisi (BBP)Genel Başkanı Destici, “PKK’nın uzantısı olan HDP’yi bir siyasi parti olarak görmüyorum. Onların milletvekilini vekil olarak görmüyorum. HDP’nin hala varlığını devam ettiriyor olması, siyasi parti olarak yoluna yürüyor olması da kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.


Bbp Genel Başkanı Destici: “Pkknın Uzantısı Olan Hdpyi Bir Siyasi Parti Olarak Görmüyorum”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Gaziler ve Şehitler Vakfı Başkanı Lokman Aylar’ı partisinin genel merkezinde ağırladı.

Gazilerin ve şehitlerin Türkiye için çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Destici, “Ben hem şahsım adına hem ülkemiz, milletimiz adına kendilerine bir kere daha şükranlarımı sunuyorum. Biz bugüne kadar her daim onlarla birlikte olduk. Bundan sonra da birlikte olmaya devletimize, milletimize, ülkemize uzanan elleri de birlikte kırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’de herkesin özgürce siyaset yapmasından yana olduklarını fakat bunun bir sınırının olduğunun altını çizen Destici, “Eğer teröre ve şiddete bulaşıyorsa 40 yıllık bir süreçte Türkiye’nin kanını emen, Türkiye’nin geleceğini mahveden ve binlerce şehidimizin kanında eli olan PKK terör örgütüyle ilişkisi çok açık ve gün gibi ortadaysa bunu hiç çekinmeden Meclis kürsüsünden hadsizce, pervasızca dile getirilebiliyorsa elbette ki BBP olarak bunu hiçbir zaman normal görmedik, kabul etmedik. TBMM de dahil her yerde tavrımızı çok net koyduk. HDP’nin PKK’yla ilintisi belli ola ola Mecliste yer almasını asla kabul etmiyorum” açıklamalarında bulundu.

HDP’yi bir siyasi parti olarak kabul etmediğini hatırlatan Destici şunları kaydetti:

“4 Meclis başkanvekili var, bir tanesi HDP’den. Ben onların yönettiği oturumlara katılmıyorum. PKK’nın uzantısı olan HDP’yi bir siyasi parti olarak görmüyorum. Onların milletvekilini vekil olarak görmüyorum. HDP’nin hala varlığını devam ettiriyor olması, siyasi parti olarak yoluna yürüyor olması da kabul edilebilir bir durum değildir. Sadece vicdani olarak ya da bizim düşüncemiz bunu söylemiyor, anayasamız da bunu söylüyor. Mevcut siyasi parti yasamız da bunu söylüyor, kanunlarımız da bunu söylüyor. Bütün hal böyleyken neden hala siyasi parti olarak varlığını devam ettiriyor. Bunlar asla iyi niyetten, hoşgörüden anlayacak bir güruh değil. Bunlar tam tersine bunu bir zafiyet olarak görüyorlar. Daha da arsızlaşıyorlar, pervasızlaşıyorlar.”

Gaziler ve Şehitler Vakfı Başkanı Aylar ise, “Bizler bu ülkeye bedel ödeyen gazilerimizin, şehit ailelerimizin bir araya geldiği bir oluşumuz. Vakfımızın bünyesinde bu ülkeye bedel ödeyen yiğitlerin, kahramanların bir araya geldiği bir oluşumuz. Üzerine bastığımız bu toprakları vatan yapan yiğitlerin vakfıyla, adıyla sizleri ziyaret ediyoruz. Eli kanlı teröristlerin, onlara destek olanların, artı teröristler, PKK’yı savunan, onlara arka bahçemiz diyen siyasi partilerin kapatılmasıyla ilgili de desteğini istemeye geldik" dedi.

Şehit ve gazi ailelerinin eli kanlı teröristlerin Meclisten maaş almasından rahatsız olduklarını söyleyen Aylar, “Bu ülkeye ihanet eden kim olursa olsun hepsinin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkartılmasını talep ediyoruz. Bu ülkeye ihanet eden eli kanlı teröristlerin, bunlara yandaşlık yapanların bu ülkede yaşaması haramdır. Bunlar bizi rahatsız etmektedir. Gazi Mecliste hainlerin teröristlerin bulunması hem milletimizi hem bizi rahatsız ediyor” ifadelerini kullandı.
Kaynak: İHA

Bu haber 96 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ANKARA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
111 Okunma
103 Okunma
97 Okunma
96 Okunma
94 Okunma
91 Okunma
75 Okunma
62 Okunma
54 Okunma
37 Okunma
35 Okunma
33 Okunma
391 Okunma
389 Okunma
375 Okunma
368 Okunma
359 Okunma
299 Okunma
297 Okunma
284 Okunma
281 Okunma
242 Okunma
198 Okunma
192 Okunma
2270 Okunma
2059 Okunma
2038 Okunma
1809 Okunma
1790 Okunma
1750 Okunma
1696 Okunma
1675 Okunma
1336 Okunma
1336 Okunma
1264 Okunma
987 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI