Bugun...
Bizi izleyin:Bist Genel Müdürü Atilla: “Yatırımcı İlişkilerinde Çalışanlar, Ülkemizin Tanıtımına Mutlaka Önem Vermeli”

Tarih: 12-12-2019 12:30:00 + -


Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, “Yatırımcı ilişkilerinde çalışan insanlar, kurumlarını, şirketlerini kıymetini arttırmayı elbette çabalıyorlar. Bunu yaparken ülkemizin tanıtımına da mutlaka önem vermelerini, ön planda tutmalarını özellikle istirham ediyorum” dedi.


Bist Genel Müdürü Atilla: “Yatırımcı İlişkilerinde Çalışanlar, Ülkemizin Tanıtımına Mutlaka Önem Vermeli”

Yatırımcı İlişkileri Derneği -TÜYİD tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘TÜYİD Yatırımcı İlişkileri Zirvesi’ İstanbul’da başladı. Zirvenin açılışında konuşan Borsa İstanbul (BİST) Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, “Yatırımcı ilişkileri bana aynı dili konuşmayı öğretti. Onların bakış açısını anlamayı öğretti. Sadece finansal alanlarda değil aynı zamanda iletişimde de çok iyi olmamızı öğretti. Yatırımcı ilişkilerinde çalışan insanlar, kurumlarını, şirketlerini kıymetini arttırmayı elbette çabalıyorlar. Bunu yaparken ülkemizin tanıtımına da mutlaka önem vermelerini, ön planda tutmalarını özellikle istirham ediyorum” dedi.

“Aslında yatırımcı profiline sahip kişilerle aynı dili konuşmuyormuşuz”

Yatırımcı ilişkilerinin ne demek olduğunu 2007 yılında öğrendiğini belirten Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, “Açıkçası o zaman kadar ne olduğu hakkında bir fikrim yoktu. Her ne kadar 70’li, 80’li yıllarda dünyada çok makbul gören bir olgu olsa da bizim bununla tanışmamız geç oldu. Tanıştıktan sonra şunu fark ettim. Biz aslında dünyanın geri kalanıyla özellikle yatırımcı profiline sahip kişilerle aynı dili konuşmuyormuşuz. Biz kendimizi finansal alanlarda çok yetkin zannediyorduk ama onlarla tanıştığım zaman fark ettim ki biz aynı dili konuşmuyormuşuz. Yatırımcı ilişkileri bana aynı dili konuşmayı öğretti. Onların bakış açısını anlamayı öğretti. Sadece finansal alanlarda değil aynı zamanda iletişimde de çok iyi olmamızı öğretti. Her alanda olduğu gibi bu alanda da değişimler var. Teknoloji her alanda hayatımıza girdiği gibi bu alanda da hayatımıza giriyor. Özellikle algoritmik seçeneklerinden tutunda yapay zekâya kadar birçok alanda farklı açılımlar oluyor. Fakat hala araştırmalar gösteriyor ki yaklaşık yüzde 70’e yakın yatırımcı, hissedar veya bu alana yatırım yapmak isteyenler şirketlerle birebir görüşmeyi en önemli kriterler arasına alıyorlar. Bana göre yatırımcı ilişkileri önemi artarak devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Yatırımcı ilişkilerinde çalışanlar, ülkemizin tanıtımına mutlaka önem vermeli”

Konuşmasına devam eden Atilla, “Yatırımcı ilişkilerinde çalışan insanlar, kurumlarını, şirketlerini kıymetini artırmayı elbette çabalıyorlar. Fakat bunu yaparken şunun da önemini rica ediyorum. Ülkemizin tanıtımına çok ciddi katkıda bulunuyorlar. Dolayısıyla kurumlarını, şirketlerini anlatırken ülkemizin tanıtımına mutlaka önem vermelerini, bunu ön planda tutmalarını özellikle istirham ediyorum” diye konuştu.
Kaynak: İHA

Bu haber 135 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İSTANBUL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
121 Okunma
105 Okunma
88 Okunma
86 Okunma
85 Okunma
75 Okunma
75 Okunma
72 Okunma
72 Okunma
71 Okunma
71 Okunma
70 Okunma
445 Okunma
227 Okunma
220 Okunma
215 Okunma
209 Okunma
208 Okunma
205 Okunma
200 Okunma
198 Okunma
194 Okunma
193 Okunma
187 Okunma
1430 Okunma
1421 Okunma
1384 Okunma
1361 Okunma
1035 Okunma
1018 Okunma
1012 Okunma
988 Okunma
986 Okunma
971 Okunma
969 Okunma
953 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI