Bugun...
Bizi izleyin:Galata Kulesinde Fotoğraf Sergisi

Tarih: 31-10-2020 14:30:00 + -


“Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti” isimli fotoğraf yarışmasının sergisi Galata Kulesi’nde açıldı.


Galata Kulesinde Fotoğraf Sergisi

Geçtiğimiz Eylül ayında sonuçlanarak, ödülleri sahiplerine teslim edilen, Vakıflar Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından düzenlenen, 1. Ezelden Vakıfız: Gelenekten Geleceğe Vakıf Medeniyeti konulu ve Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti isimli Fotoğraf Yarışmasının sergisi Galata Kulesi’nde açıldı. Açılışa, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy katıldı. Serginin açılışını Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy tarafından yapıldı.

Yarışmada bin 471 fotoğraf yarışmıştı

Coşkun ARAL’ın Jüri Heyeti Başkanı olduğu yarışmada, Prof. Dr. Hüsrev Subaşı, Merih Akoğul, Kamil Fırat, Abdüsselam Ferşatoğlu ve Ümit Bektaş da jüri üyeliği yapmıştı. 3 ayrı kategoride ödül verilen yarışmada Bezmi Alem Valide Sultan Kategorisinde Çocuklara, Fatih Sultan Mehmet Han Kategorisinde Gençlere ve Mimar Sinan Kategorisinde Yetişkinlere ödüller verildi. Ülke genelindeki fotoğraf severlerin objektiflerini vakıf medeniyetine doğrultmalarının amaçlandığı fotoğraf yarışmasında 1471 fotoğraf yarıştı.

“Yarışmanın amacı şu ezelden ebede bir medeniyet”

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, “Yarışmanın amacı şu ezelden ebede bir medeniyet türünü kamuoyunda paylaşmak. 3 kategoride yaptık bu çalışmayı. Birincisi çocuk, ikincisi genç, üçüncüsü de yaşlı kategorisi, çocuk kategorisi. Çocuk kategorisinde Bezmi Alem ön plana çıkartmak. İkincisi genç kategorisinde Fatih Sultan Mehmet Han çünkü İstanbul 21 yaşında fetih etmiş bir komutan olduğu için. Üçüncüsü de üstat ve Mimar Sinan baş mimar eseridir. Sergininde Galata kulesinde yapılmış olması, bu eser 3 ay önce Vakıflar Müdürlüğüne geçti. Vakıflar Müdürlüğü olarak biz buraya restore ettik. Hem Türk hem de dünya kamuoyuna hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.

Jüri üyesi Coşkun Aral, “Vakıf Medeniyeti fotoğraf yarışmasıydı. Türkiye’den katılan birbirinden farklı bine aşkın yarışmacının gönderdiği fotoğraflarla değerlendirdik. Geniş katılımlı çok değerli eserler vardı. Güzel bir haber vereyim. Bugün bir tarafta sergi ve ödül töreni yapılırken güzel bir haberdi. Bu yarışmanın önümüzdeki önümüzde ki yıldan itibaren Uluslararası olacak. Türkler orta Asya’dan geldiğinde Avrupa coğrafyasına geldikleri döneme kadar var olan vakıf eserlerinde bir şekilde kayıt altına alınması sağlayacak bir yarışma düşünüyoruz. Bu yarışmaya katılacak fotoğrafçılar için böylesine değerli çalışma için tekrardan davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA

Bu haber 108 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İSTANBUL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
157 Okunma
138 Okunma
111 Okunma
101 Okunma
90 Okunma
78 Okunma
78 Okunma
76 Okunma
75 Okunma
75 Okunma
73 Okunma
72 Okunma
1007 Okunma
1001 Okunma
996 Okunma
931 Okunma
914 Okunma
791 Okunma
705 Okunma
676 Okunma
570 Okunma
557 Okunma
531 Okunma
477 Okunma
3637 Okunma
2723 Okunma
1656 Okunma
1349 Okunma
1266 Okunma
1257 Okunma
1223 Okunma
1206 Okunma
1172 Okunma
1151 Okunma
1128 Okunma
1104 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI