Bugun...
Bizi izleyin:Gölbaşı Belediyesinden İstihdama Tam Destek

Tarih: 12-08-2020 10:30:00 + -


Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in öncülüğünde yürütülen, Taş İşlemeciliği Teknisyenliği ve Veteriner Teknisyenliği bölümlerinin meslek liselerinde açılmasına ilişkin proje, Belediye Meclis toplantısında onaya sunuldu.


Gölbaşı Belediyesinden İstihdama Tam Destek

Pandemi süreci ile tarıma ve yerli üretime olan ihtiyacın bir kez daha anlaşıldığının altını çizen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Tarım ve Hayvancılık Üreticiliği, Veteriner Teknisyenliği alanlarında meslek liselerinde eğitim verilmesinin önemi hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. 17 kurum ile iş birliği halinde yürütülen projeye ev sahipliği yaptıklarını vurgulayan Başkan Ramazan Şimşek, Taş İşletmeciliği Teknisyenliği görüşmeleri devam ederken Tarım ve Hayvancılık, Veteriner Teknisyenliği alanında kalifiye eleman yetiştirecek okul ve arazi ile ilgili meclis üyelerine anlatımda bulundu. 150 dönüm arazi içerisinde bulunan okulun etrafında bulunan tarım arazilerinin kiralanarak bilinçli üreticilerin ülkeye kazandırılacağının altını çizen Başkan Ramazan Şimşek, Türkiye’de 5. si açılacak olan meslek liselerinin de Gölbaşı’na kazandırmış olmanın önemine değindi.

Türkiye’de İstihdam Onaylı Meslek Liselerinin 5.si Gölbaşı’nda

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in talimatıyla nitelikli eleman ihtiyacını karşılama amacı ile yürütülen çalışmalar kapsamında meslek erbabı yetiştirmek için harekete geçen Gölbaşı Belediyesi, 4 yıllık eğitimlerini başarı ile bitiren öğrencilere istihdam sağlayacak. Tarım ve Hayvancılık, Veteriner Teknisyenliği alanlarında her iki sektörde de kalifiye eleman sorununa çare olacaklarını vurgulayan Başkan Ramazan Şimşek, "Gölbaşımız tarım ve hayvancılığın yanı sıra taş işlemeciliğiyle de çok değerli hazinelere sahip. Taş İşletmeciliği Teknisyenliği ile ilgili çalışmalar hala devam etmekte. Tarım ve Hayvancılık, Veteriner Teknisyenliği alanında kendi yetiştirdiğimiz nitelikli elemanlarımız neden olmasın diye düşündüğümüzde meslek liseleri ile iş birliği yapma ihtiyacımız doğdu. Kaymakamlığımız, M.E.B bürokratlarımı, Sivil Toplum Örgütlerimiz ve Sektör Temsilcilerimiz ile istişarelerimiz sonucunda gerekli bölümlerin açılmasına ilişkin talebimizi Bakanlığımıza ilettik. Bakanlığımızın da desteği ile iş birliği protokolümüzü imzaladık. 4 yıl boyunca eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimizi her iki sektörde de iş bulma garantisi ile mezun edeceğiz. Türkiye’de istihdamına nitelikli personel yetiştirerek katkı sağlamaktan kıvanç duyuyoruz. Pandemi sürecinde yerli üretime, tarım ve hayvancılığa olan gereksinimlerimizi görme imkanımız oldu. Bu vesile ile bizler de elverişli topraklarımızda bilinçli üreticiler yetiştirerek Türk tarımına ve hayvancılığına katkıda bulunacak kalıcı çözümler üretmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Üretim ve el işçiliğine dikkat çekiyor

Gölbaşı Belediyesi Meclis Toplantısı’nda masaya yatırılan konu, meclis üyelerinin de onayında geçerek yürürlüğe alındı. Üretimin de artmasına katkı sağlayacağını belirten Başkan Ramazan Şimşek sözlerine şöyle devam etti:

“Meslek Liselerinde kalifiye personel yetiştirmek Türkiye üretimi ve ekonomisi için çok önemli bir yer teşkil ediyor. Üretimin ve el işçiliğinin desteklendiği projemiz ile uygulama alanlarında eğitim görmüş bir çok taze fikir iş gücü ile katkı sağlayacak. Bilinçli, vatanımıza ve milletimize hayırlı, meslek sahibi bireyleri istihdam edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."
Kaynak: İHA

Bu haber 95 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ANKARA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
154 Okunma
144 Okunma
136 Okunma
128 Okunma
109 Okunma
107 Okunma
90 Okunma
76 Okunma
70 Okunma
69 Okunma
67 Okunma
64 Okunma
1071 Okunma
931 Okunma
895 Okunma
878 Okunma
722 Okunma
687 Okunma
620 Okunma
610 Okunma
588 Okunma
473 Okunma
445 Okunma
374 Okunma
4074 Okunma
3874 Okunma
3830 Okunma
3682 Okunma
3539 Okunma
3469 Okunma
3450 Okunma
3433 Okunma
3340 Okunma
3321 Okunma
2619 Okunma
1401 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI