Bugun...
Bizi izleyin:LÜTFÜ SAVAŞ’IN CORONA SKANDAL BALONUNU PATLATIYORUZ!!!

Tarih: 20-05-2020 00:59:40 Güncelleme: 20-05-2020 01:31:40 + -


HATAY’DA DOKTOR GEÇİNEN (!) DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ BİLİM KURULU ÜYELERİNİN ÜSTÜNDE BİRİ Mİ ? TÜRK BASINININ DUAYEN GAZETECİSİ SAYGI ÖZTÜRK NEDEN SAVAŞ’IN REKLAMINA ÇANAK TUTTU ? YAYGIN VE YAZILI GÖRSEL MEDYAYI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ !!!


LÜTFÜ SAVAŞ’IN CORONA SKANDAL BALONUNU PATLATIYORUZ!!!

Hatay halkı arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, Hatay’ın çözüm bekleyen ağır hizmet sorunlarına eğilmek, vatandaşlara iş ve aş imkanı oluşturmak, kalkınmış ve mutlu bir Hatay toplumu için çalışmak yerine her zaman yaptığı gibi şov yapmak için gerçek dışı açıklamalarda bulunduğu yoğun olarak konuşuluyor.

Ülke gündeminin corona virüs pandemisi ile meşgul olduğu bu günlerde, güzel hizmetler ve çözümler oluşturan Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin Belediye Başkanlarının aksine Lütfü Savaş’ın gündemde kendisine yer bulabilmek ve ‘ben de buradayım’ diyebilmek için sahte bir hastalık hikayesi üzerinden puan toplamaya çalışması toplumun tepkisini de çekiyor.

Lütfü Savaş’ın açıklamaları gerçek dışı ve çelişkili.

Yaptığımız araştırmada Lütfü Savaş’ın ,Sözcü’den Saygı Öztürk’e 31 Mart’ta yaptığı ‘1.5 aydır bu hastalığın Hatay’da olduğunu söylüyorum.Bu hastalığı biz zaten geçiriyorduk.Hatta ben de komşumuz olan karı-koca da geçirdi.Bunları, enfeksiyon hastalıkları hocası olarak da söylüyorum ve zamanında ilgililere uyarılarım da oldu.Bütün cenaze sahiplerini taziye için ararım, giderim.Son dönemde her taziyede ölüm nedenlerini zatürre,astım krizi diye açıkladılar.Ocak ayından itibaren önlem alınması gerekirdi.’ açıklamasının gerçeklerle çeliştiğini tespit ettik.

Lütfü Savaş, bu açıklamasında Ocak ayı sonundaki İspanya,Almaya ve Hollanda ziyaretleri sonrasında kırgınlık hali yaşadığını, 30 Ocak’taki Emit fuarı sonrasında CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Elazığ’a giderek deprem bölgesini ziyaret ettiğini söylemiş ve ‘Rahatsızlık geçirdiğim sırada Elazığ’da birlikteydik.İki gün sonra geldiğimizde orada zaten hastaydım, o gece çok rahatsız oldum.Ben hayatımda böyle hasta olmamıştım.Tabii ondan sonraki süreç içerisinde corona virüsü ile birbirine benzeyen belirtiler vardı.Ama normal grip gibi değil.Çünkü daha uzun sürdü ve 2-3 kat daha şiddetli oldu.Geriye dönüp baktığımız zaman semptomlar aynı.’açıklamasında bulunmuş.

Hataylılar bu açıklamayla ‘ korona virüsten etkilenen’ bir belediye başkanı olarak haberlere konu olan Lütfü Savaş’ın , aslında her zaman yaptığı gibi yine toplumu kandırmayı seçtiğini düşünüyor.Temelsiz, gündelik ve yüzeysel belediye icraatlerini veya kişisel ziyaretlerini bile sosyal medya hesaplarından duyurmayı marifet sayan Lütfü Savaş’ın , Hataylılara corona virüs konusunda hiçbir açıklama yapmamasını manidar buluyorlar.

Hataylılar ‘Lütfü Savaş’ın söyleminin doğruluğu yok.Eğer olsaydı, Elazığ ziyaretinden Saygı Öztürk’e konuştuğu 31 Mart’a kadar geçen 2 ayda belediye başkanı olarak topluma doğru ve sağlıklı açıklamalar yapar, gerekli uyarılarda bulunur ve bir seferberlik başlatırdı.’ diyor ve kanıt olarak da Can Çapar’ın Sözcü internet sitesinde 14 Mart’ta yayınlanan haberini gösteriyorlar.

Lütfü Savaş’ın esnaf ziyaretleri, siyasi çalışmaları ve halka açık toplantıları Saygı Öztürk’e yaptığı bu açıklamayı gerçekten de yalanlıyor.Can Çapar’ın kanıt olarak sunulan Sözcü’deki haberinde “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş esnafı ziyaret ederek, yakın temas kurmaktan çekinmedi. ‘Şu ana kadar Hatay’da tespit edilmiş bir corona virüsü kaynağı yoktur.’ Vurgusunda bulunan SAVAŞ, vatandaşları Hatay’ı ziyaret etmeye ve esnaftan alışveriş yapmaya davet etti.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’de corona virüsün tespit edildiğini duyurmasının ardından ülke genelinde tedbirler sıklaşıyor.Dünya Sağlık Örgütü de dahil uzmanlar, corona virüsünden korunmak için yakın temastan kaçınılması çağrısını yapıyor.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise uyarılara rağmen esnafı ziyaret ederek onlarla sarılmaktan ve el sıkışmaktan çekinmedi.” bilgisine ve haberi desteklemek üzere bir de fotoğrafa yer verilmiş.Bu habere ve fotoğrafa Sözcü internet sitesindeki https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/hatayda-tespit-edilmis-corona-virusu-kaynagi-yoktur-5679980/ linkten ulaşılabiliyor.

14 Mart’ta yayınlanan fotoğrafta Lütfü Savaş’ın esnaflarla yan yana ve maskesiz olduğu, esnafların da herhangi bir maske veya koruyucu eldiven takmadığı görülmektedir.Türkiye’de ilk corona virüs vakasının 10 Mart’ta tespit edilmesine ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ülke genelinde tedbirlerin sıkılaştırılması uyarısına rağmen, Saygı Öztürk’e enfeksiyon hastalıkları uzmanı (!) olduğunu vurgulayan HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın bu lakayt tavrını nasıl yorumlamalıyız?

14 Mart’ta Uzunçarşı esnaflarına “Şu ana kadar Hatay’da tespit edilmiş bir Corona virüsü kaynağı yoktur” diyen HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın 31 Mart’ta Saygı Öztürk’e yaptığı “ 1,5 aydır bu hastalığın Hatay’da olduğunu söylüyorum” açıklaması çelişki değil midir? Yoksa asgari takvim bilgisinden mahrum mudur?

Saygı Öztürk fikri takip nedir, biliyor mu?

Lütfü Savaş’ın şov amaçlı açıklamasını duayen gazeteci Saygı Öztürk ya atlamış ya da muhalefete destek vermek için görmezden gelmiş.Kendisinin yazdığı Sözcü’de yayınlanan önceki açıklamalara göz atması bile Lütfü Savaş’ın beyanının doğru olmadığını anlamasını ve haberin içeriğini doğru bir şekilde yazmasını sağlayabilirdi.

Türkiye’de gazeticilerin ve toplumun haberi ve fikri takip konusunda zayıf olduğunu fark eden siyasetçilerin sık sık başvurduğu gibi, Lütfü Savaş da aynı konuda birbirini yalanlayan açıklamalarına devam ediyor.

Son olarak Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan da Lütfü Savaş’ın kurbanı olmuş.3 Nisan’da Skype bağlantısıyla röportaj yapan Boğazlıyan’a gerçek dışı açıklamalarını tekrar eden Lütfü Savaş, elini yükselterek “Hatay 2 ay önce corona virüs sürecini yaşadı, hatta ben de atlattım,bu 2. dalgamız”demiş.Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın, Bilim Kurulu Üyelerinin ve hiçbir tıp doktorunun 2. dalgadan bahsetmemiş olmasına rağmen, kendisinin bu açıklamaları gerçek olabilir mi?

Son olarak Lutfü Savaş, Fox TV de Periyodik reklamlar gibi, Çağla Şikel in Yeni Bir gün programinda hafta içi canlı yayın konuğu oluyor ve yine temcit pilavı gibi öncekilerine  benzer açıklamalarına devam ediyor.

Demek ki enfeksiyon doktoru(!) Lütfü Savaş’ın bu açıklamaları ciddiyetten uzak ve reklam amaçlı.

Hatay’da Enfeksiyonun kaynağı Başkan Savaş mı?

Lütfü Savaş, Can Çapar’a 14 Mart’ta Hatay’da corona virüs kaynağı yok demişti.Diğer taraftan Habertürk’ten Esra Boğazlıyan’a “Hatay 2 ay önce corona virüs vakasını atlattım. Bu, 2. dalgamız.”demiş.Türkiye’de ilk corona virüs vakalarının Avrupa’dan gelenlerden kaynaklandığının bilindiğine ve Lütfü Savaş’ın Ocak ayında İspanya, Almanya ve Hollanda’ya gittiğini ve dönüşte hastalığa yakalandığını (?) söylediğine göre , Hatay’daki corona virüs vakalarının kaynağı başkan Savaş mıdır? Bu konu araştırılmalıdır.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı mı ? Yoksa Kahin mi?

Lütfü Savaş Hatay’daki corona virüs vakaları ile ilgili yorumunu taziye için telefon açtığı kişilerin ifadelerinde geçen kelimelerden çıkarımla ileri sürmektedir.Sorumlu mevkiinde olan ciddi yöneticiler sağlık gibi önemli konularda topluma açıklama yaparken spekülatif anlatımlara değil, somut verilere dayanırlar.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, bu konudaki açıklamalarını desteklemek için kendisine bağlı olan Mezarlıklar Müdürlüğünün ölüm raporları kayıtlarını kanıt olarak gösteriyor.Hatay’daki Mezarlıklar Müdürlüğü Lütfü Savaş’a bağlı olduğuna göre , Lütfü Savaş’ın da spekülasyon yapma yerine elinde bulunan gerçek verilerle konuşması gerekmez mi? Sadece bu durum bile açıklamalarını ciddiyetten uzak ve siyasi şov niteliğinde olduğunu göstermektedir.

Etkili ve yetkilileri de göreve çağırıyoruz!
 
Doç.Dr.Lutfü Savaş (!) Bilim kurulunun üstünde biri mi ? Türkiyemizde Sağlık Bakanı Başkanlığında başarılı çalışmalar sergiliyen Bilim kurulu varken,Lütfü Savaş adlı Dr.(!)Bir Belediye Başkanının bu çelişkili açıklamaları karşısında kamuoyunun kafasını kariştırmasına seyirci mi kalınacak ? Devletimizin etkili ve yetkililerinin bu soruna bir an önce gereğini yapacaklarina yürekten inanıyoruz.

Kamuoyunun ve yaygın medyanın görsel, yazılı basının aklıselim objektif bakışı , düşünebilen saygın gazeteci ve yazarlarımızı göreve çağırıyoruz.

Hatay’da Savaş ile yolsuzluk iddiaları dilden dile dolaşıyor!

Yaklaşık 5 yıldır memleketimden uzaktaydım.Ancak artık Hatay’dayım.Bu dolaşan yolsuzluk iddiaları ile elime somut bilgi ve belgelerin ulaştığı zaman kimsenin kuşkusu olmasın ,sansasyon olarak yayımlarız.

Antakya’da yerel gazetelerimizden Bostan Yılmaz’ın yönettiği Hatay Ekspres’te ciddi haberler yayınlamış, bu arkadaşlarımızı şimdiden kutluyorum.Önümüzdeki günlerde ziyaret edeceğim.

Lütfü Savaş ve havarisi !

Hatay Büyükşehir Belediyesinde abi, kardeş, gelin vs resmi ve gayriresmi kimler nasıl görevde.İleri günlerde açıklayacağım.

 Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 44043 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TABANDAN TAVANA DOBRA DOBRA,HABER VE YORUM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
455 Okunma
338 Okunma
330 Okunma
320 Okunma
286 Okunma
274 Okunma
233 Okunma
201 Okunma
191 Okunma
188 Okunma
163 Okunma
163 Okunma
2281 Okunma
1948 Okunma
1827 Okunma
1761 Okunma
1741 Okunma
1687 Okunma
1308 Okunma
1307 Okunma
1225 Okunma
1172 Okunma
1167 Okunma
992 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI