Bugun...
Bizi izleyin:



Mevlüt Uysal: Büyükçekmecenin İmar Sorununu Çözeceğiz

Tarih: 12-02-2019 09:30:00 + -


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, seçim irtibat bürolarını gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini anlattı. Vatandaşların imar konusundaki sorularını yanıtlayan Uysal, “İmar artışı ile hiç kimseden oy talep etmeyeceğim ama imar sorununu çözeceğim” dedi.


Mevlüt Uysal: Büyükçekmecenin İmar Sorununu Çözeceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Uysal, dün de Muratçeşme ve Fatih Mahallelerindeki seçim irtibat bürolarını ziyaret ederek “Söz Sizde” programlarına katıldı. Vatandaşların sorunlarını ve isteklerini dinleyen Uysal buralardaki programlarının ardından Büyükçekmece AK Parti Teşkilatının eski üyeleriyle Vefa Buluşması’nda akşam yemeğinde bir araya geldi.

“İmar artışını kullanıp kimseden oy istemeyeceğiz”

Vatandaşlar ile buluşup sorunlarını dinleyen Uysal , Büyükçekmece’de yaşanılan imar sorunu ile alakalı sorduğu soruyu cevaplayarak, “Daha önce her belde belediyesi imarını planını kendi uyguluyordu. Beldelerin kapatılmasındaki en temel sebeplerden biri de bu sanırım. Yan yana iki belde var beraber plan yapıyor, biri yolu 20 metre koymuş diğeri 10 metre. Yol 20 metreden geliyor 10 metrede sıkışıyor. Biz Büyükçekmece’ye geldiğimizde ilk iş olarak bu yapılan belde belediyelerindeki imar planlarının hepsinin birbiriyle irtibatını sağlayacağız. İmar sorununun da farkındayız. Ancak imar artışı her zaman doğru bir şey değil. Önümüzde seçime kadar 50 gün var. 50 gün boyunca imar artışı ile hiçbir yerden oy talep etmeyeceğiz. Ancak imar sorunlarını çözeceğiz. Biz AK Parti olarak bugüne kadar doğruyu söyleyerek kazandık vatandaş yalan söyleyene elbet cezayı keser” diye konuştu.

“Kentsel dönüşümü fırsat haline çevirmemeliyiz”

Büyükçekmece ilçesindeki kentsel dönüşüm sıkıntısını bildiğini söyleyen Uysal, Kartal’da yaşanan faciayı örnek göstererek, “ İstanbul’da depremden sonra yapılan binaların çoğunun betonları denetlenerek belirli bir standartta yapıldı ancak depremden önce yapılmış binalar için aynısını söylemek çok mümkün değil. Büyükçekmece’nin yapılarının depreme hazırlıklı olduğunu da söylemek mümkün değil. Kartalda gördüğümüz deniz kumu ve midye kabuklu harçların nasıl facia yaşattığını hepimiz gördük. Evi kentsel dönüşüme giren vatandaşlar, ‘nasıl bir eve iki ev alırım’ ya da ‘beş katlı binayı nasıl on kata çıkartırım’ hesabı yapmayı bırakmalıdır. Bu düşünceler kentsel dönüşümü kilitleyen sebeplerdir. Kartalda bir binada herkes anlaşmış bir kişi onay vermedi diye kentsel dönüşüm başlayamamış. Bakanlığımız bu konuda harekete geçerek ‘mezarın içinde bekleyerek’ değil binaları boşaltarak faciaların önüne geçmeliyiz” dedi.




Kaynak: İHA

Bu haber 99 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İSTANBUL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
305 Okunma
284 Okunma
275 Okunma
265 Okunma
263 Okunma
259 Okunma
234 Okunma
232 Okunma
232 Okunma
168 Okunma
148 Okunma
144 Okunma
3542 Okunma
2233 Okunma
1743 Okunma
1441 Okunma
1265 Okunma
1069 Okunma
990 Okunma
878 Okunma
615 Okunma
538 Okunma
529 Okunma
487 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI