Bugun...
Bizi izleyin:Op. Dr. Furkan Şengöz : Rinoplasti Birçok Sorunun Çözümüne Yardımcı Olur

Tarih: 03-12-2020 09:30:00 + -


Op. Dr. Furkan Şengöz, ’’Rinoplasti yani burun estetiği sadece bir estetik prosedürü değil, aynı zamanda birçok sorunun çözümüne yardımcı olan bir ameliyattır’’ dedi.


Op. Dr. Furkan Şengöz : Rinoplasti Birçok Sorunun Çözümüne Yardımcı Olur

Rinoplasti, insanların hem burundaki şekil bozukluklarının düzeltilmesi, kazadan veya yaralanmadan dolayı oluşan görsel olumsuzlukları onarmak hem de nefes almaya engel olan yapısal sorunları gidermek için uygulanan yöntemlerden bir tanesi. Burun estetiği konusunda açıklamalarda bulunan Op. Dr. Furkan Şengöz, ’’Burun estetiği ile başvuran hastalarımızın bir çoğunda burun içerisinde fonksiyonel sıkıntılarında olduğunu tespit edip ameliyata alıyoruz. Bu sayede burun işlevsel olarak daha iyi hale getirip, nefes alma sorunları giderebiliyoruz, aynı zamanda burnu yüz ile daha uyumlu hale getirilebiliyoruz’’ dedi.

İnsanların vücudunda ve yüzünde ilk olarak merkezde bulunan burnun dikkati çektiği belirten Op. Dr. Furkan Şengöz, ’’Eğer burunda kişiyi rahatsız eden bir şekil bozukluğu varsa kişinin genel izlenimi ve psikolojisi üzerinde oldukça etkili bir rol oynayabilmektedir. Ortak hedeflerle hareket edilse de farklı rinoplasti yöntemlerinin, farklı faydaları bulunur. Rinoplasti yani burun estetiği sadece bir estetik prosedürü değil, aynı zamanda birçok sorunun çözümüne yardımcı olan bir ameliyattır. Çoğu hasta, burun cerrahisinin kariyerlerinde ve psikolojik yapısında ilerleme kaydedip, başarı ve iş gücüne katkıda bulunduğuna inanıyor. Birçok kişi burunlarındaki estetik sorunlardan kurtularak daha prezantabl bir görünüme kavuşmakla beraber daha mutlu bir psikolojiye sahip oluyor ve bunun kariyerlerine pozitif yansıdığını düşünüyor’’ şeklinde konuştu.

Op. Dr. Şengöz, burun estetiğinde rinoplasti yönteminin sağladığı faydalarını şöyle açıkladı:

Uyku problemleri ortadan kaldırabilir

’’Rinoplasti, horlama ve diğer uyku problemlerini durdurabilir ya da azaltabilir. Çiftlerin birçoğu eşlerinin uykularını bölen gürültülü horlama sorunu nedeni ile ayrı odalarda uyuyor ve eşleri ile aynı odayı paylaşmaktan rahatsız oluyor. Burun estetiği ile burnun solunum kanalları da düzeltildiği için ameliyattan sonra rahat nefes alınır ve horlama sorunu ortadan kalkar.

Psikolojik travmaları önüne geçebilir

Yapılan araştırmalar gençlerde burun estetiği oranlarının yüzde 76’sının alay edilmeye bağlı olarak talep edildiğini ortaya koyuyor. Bu durum gençler arasında bazı psikolojik sorunlara neden olabiliyor ve okul başarısını düşürüyor. Rinoplasti ile bu tarz sosyal baskılar önlenip, gençlerin okul başarısına faydası oluyor.

Burundaki doğuştan gelen deformiteler düzeltilebilir

Burun estetiği, estetik hedefleri karşılamak ve burundaki doğumsal kusurları düzeltmek için de uygulanabilir.

Baş ağrıları azalabilir

Burun estetiği, nefes alma problemlerini oluşturan burun içindeki kemik ve kıkırdak eğrilikleri aynı zamanda hastalarımızda kronik sinüzit oluşumuna neden olabilir. Rinoplasti ile sinüslerdeki iltihap da aynı operasyonla tedavi edilebilir.

Burun kırıklarının etkileri yok edilir

Burun, en çok kırılan yüz kemiğidir. Burun estetiği ile yaralanmaya bağlı nazal deformiteleri giderilir. Kırık burun nedenleri burun veya yüz travması ile ilgilidir. Burun kırığının en yaygın nedeni kavgalar, kazalar ve spor, motorlu araç kazalarıdır. Çocuklarda ise burun kırıkları en çok düşmelere bağlıdır.

Solunum iyileştirilebilir

Burundaki bazı şekil bozuklukları nefes alma güçlüğüne de neden olur. Burun estetiği ile solunum güçlükleri de tedavi edilir. Burnun nefes alma kapasitesi burun estetiğinden sonra iyileşebilir. Hasta daha rahat nefes almaya başlayabilir.

Özgüvenin artmasına yardımcı olur

Burun estetiği ameliyatının bir numaralı faydası özgüvendir. Burun estetiği, burnunun görünümünü ve şeklini geliştirerek kişilerde özgüven duygusunun artmasına yardımcı olabilir’’.
Kaynak: İHA

Bu haber 146 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İSTANBUL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
574 Okunma
556 Okunma
449 Okunma
428 Okunma
426 Okunma
410 Okunma
409 Okunma
338 Okunma
308 Okunma
251 Okunma
213 Okunma
205 Okunma
3639 Okunma
3276 Okunma
3123 Okunma
3122 Okunma
2971 Okunma
2865 Okunma
2177 Okunma
1654 Okunma
1247 Okunma
1167 Okunma
1154 Okunma
1144 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI