Bugun...
Bizi izleyin:ÖRAV’IN STEM ÖNCÜLERİ ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ HATAY’DA BAŞLIYOR

Tarih: 25-06-2019 02:12:55 + -


ABD Ankara Büyükelçiliği desteğiyle hayata geçirdiği STEM Öncüleri Projesi kapsamında öğretmen eğitimlerine başlıyor. Türkiye genelinde Van, Sivas, Hatay, Uşak ve Zonguldak olmak üzere toplam 5 ilde, 24 – 27 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerde teorik altyapının yanında uygulama süreçleri de yer alacak.


ÖRAV’IN STEM ÖNCÜLERİ ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ HATAY’DA BAŞLIYOR

 

OBJEKTİFTÜRKİYE(Haber Merkezi) Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), ABD Ankara Büyükelçiliği desteğiyle hayata geçirdiği STEM Öncüleri Projesi kapsamında öğretmen eğitimlerine başlıyor. Türkiye genelinde Van, Sivas, Hatay, Uşak ve Zonguldak olmak üzere toplam 5 ilde, 24 – 27 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerde teorik altyapının yanında uygulama süreçleri de yer alacak.

 

ÖRAV’ın öğretmenleriyle birlikte kurgulayarak farklılaştırdığı STEM Öncüleri Projesi, eğitim programlarını 21. yüzyılın eğitim ihtiyaçları doğrultusunda zenginleştirmeyi hedefliyor. Ocak ayında gerçekleştirilen eğitici eğitimi ve Nisan ayında yapılan yetişkin eğitimini tamamlayan STEM Öncüleri Projesinin gönüllü eğitimcileri, meslektaşlarıyla öğretmen eğitimlerinde buluşacak. Eğitimler boyunca araştırma ve sorgulama süreçlerine dair örnek uygulamalar paylaşılacak. Böylece katılımcıların hem öğretmen olarak hem de öğrencilerin gözünden deneyimlemesine olanak sağlanacak. Eğitimlerin son aşamasında ise katılımcı öğretmenlerin kendi araştırma ve sorgulama planlamalarını hazırlamaları istenecek.

 

Dijital çağın şekillendirdiği yeni dünyada yaşamı yapay zekalarla paylaşacak olan genç kuşakların, 21. Yüzyıl becerilerinden olan yaratıcılık, iş birliği, iletişim ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmesi gerekiyor. STEM eğitim yaklaşımı da bu becerileri destekleyen ve disiplinler arası sorgulama yeteneğine odaklanıyor.

 

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor.Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 175.000 öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.
Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 154 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER HATAY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
263 Okunma
237 Okunma
219 Okunma
216 Okunma
209 Okunma
203 Okunma
195 Okunma
191 Okunma
187 Okunma
182 Okunma
174 Okunma
171 Okunma
802 Okunma
793 Okunma
752 Okunma
736 Okunma
731 Okunma
672 Okunma
657 Okunma
652 Okunma
639 Okunma
564 Okunma
542 Okunma
472 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI