Bugun...
Bizi izleyin:SAMANDAĞ SAHİLİNE UYARICI LEVHALAR YERLEŞTİRİLDİ

Tarih: 13-05-2019 18:50:57 + -


Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ’nın işbirliği ile Samandağ’ın Deniz, Çevlik ve Meydan Mahallelerinde halkı bilgilendirici levhalar yerleştirildi.


SAMANDAĞ SAHİLİNE UYARICI LEVHALAR YERLEŞTİRİLDİ

OBJEKTİFTÜRKİYE(Haber Merkezi) Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ’nın işbirliği ile Samandağ’ın Deniz, Çevlik ve Meydan Mahallelerinde halkı bilgilendirici levhalar yerleştirildi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri sahil boyunca herhangi bir ateş yakmanın, mangal yakmanın veya sahile çadır kurmanın yasak olduğunu belirten levhaları Samandağ sahiline yerleştirerek vatandaşlara uyarıda bulundular.

Yapılan çalışmalarla ilgili Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürü Önder Şimşek tarafından yapılan açıklamada; “ Belediye başkanımız Sayın Av. Refik Eryılmaz’ın talimatları ile yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Samandağ sahilinde koordineli bir çalıştırma gerçekleştirdik.

Daha önce, gerek sayın belediye başkanımızın gerekse Sayın Kaymakamımızın talimatları doğrultusunda Çevlik ve deniz sahilinde kaldırımlarda koyulmuş ya da derme çatma biçimde yerleştirilmiş baraka türünde yapılan bütün seyyar satıcıları tamamen temizledik.

En son Sayın Kaymakamımız Murat Kütük te özellikle sahil boyunca herhangi bir ateş yakmanın, mangal yakmanın yasak olduğunu ayrıca sahile çadır kurmanın veya masa sandalye gibi eşyaların da kuma atılmasının yasak olduğuyla ilgili telkinlerde bulunmuşlardı.

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler hafta sonu beraber çalışarak, sahilde olabildiğince mangal yaktırmadık. Bununla ilgili vatandaşlarımızı da mağdur etmemek adına da Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte Çevlik – Deniz ve Meydan sahilimizde levhalamalar yaptık. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için sahilde çadır kurmanın, ateş ve mangal yakmanın yasak olduğunu belirten uyarı levhalarımızı sahile, vatandaşlarımızın görebilecekleri noktalara yerleştirdik. “ ifadelerine yer verdi.

 

ŞİMŞEK; “ AMACIMIZ KALDIRIMLARI DAHA AKTİF VE UYGUN KULLANMAK”

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ‘nce yapılan diğer çalışmalara da değinen Zabıta Müdürü önder Şimşek; “ Yaptığımız diğer bir çalışma da çarşı merkezinde bazı marketlerin yapmış oldukları merdivenlerin kaldırım hattında olduğunu tespit ettik. Bunlarla ilgili de İmar Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce oradaki noktalarımızı belirledik ve kaldırım ihlali olan yerlerde merdivenleri kaldırdık. Çevlik’te bir marketimizin merdivenini kaldırımdan kaldırdık. Çarşı merkezinde de bir tane maketimizin merdivenlerinin neredeyse %80’i kaldırım hattındaydı, o merdivenleri de kaldırarak kaldırımı vatandaşlarımızın kullanımına açtık.

Bizim vatandaşlarımızdan, esnafımızdan tek bir beklentimiz var. Biz; Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak amacımız asla ama asla vatandaşa ceza yazmak değildir. Bizim amacımız kaldırımları daha aktif, daha uygun bir şekilde vatandaşlarımızın kullanımına açmayı sağlamaktır.

Belediye Başkanımız sayın Av. Refik Eryılmaz’dan aldığımız talimatlar doğrultusunda vatandaşlarımızın kaldırımları olabildiğince etkin ve rahat bir şekilde kullanabilmeleri için kaldırım düzenlemeleri

gerçekleştirdik. Çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız bizlere yardımcı olsunlar.

Lütfen yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim. Sahada çok farklı olaylarla karşılaşıyoruz. Bizim vatandaşlarımızın ekmeği ile oynama gibi bir derdimiz yok. Vatandaşlarımız ve esnafımız ne yazık ki bizlere çok ciddi anlamda sıkıntılar yaşatmakta. Lütfen birbirimizi anlayalım, birbirimize yardımcı olalım. O kaldırımda bizim, sizin, hepimizin çocukları yürüyecek. Allah muhafaza birilerinin başına bir şey gelir ise bunun hesabını kimse veremez. Herkes sınırını kaldırımın dışına taşıyacak. Vatandaşlarımız meyvesini, sebzesini kaldırımda değil dükkanının içinde satacak.” dedi.
Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 343 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER HATAY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
82 Okunma
77 Okunma
75 Okunma
71 Okunma
63 Okunma
61 Okunma
58 Okunma
58 Okunma
57 Okunma
57 Okunma
56 Okunma
56 Okunma
544 Okunma
521 Okunma
403 Okunma
243 Okunma
230 Okunma
224 Okunma
222 Okunma
218 Okunma
188 Okunma
164 Okunma
134 Okunma
133 Okunma
2212 Okunma
1311 Okunma
1207 Okunma
1014 Okunma
920 Okunma
860 Okunma
779 Okunma
723 Okunma
711 Okunma
695 Okunma
645 Okunma
544 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI