Bugun...
Bizi izleyin:TAŞKIN TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİNDE PROJELERİNİ AÇIKLIYOR !!!

Tarih: 14-03-2019 22:11:00 + -


Hatay Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gazeteci Nihat Taşkın, Türkiye Gazeteciler Cemiyetinde Hatayla İlgili ''Çılgın olmayan,Mütevazı,istihdama yönelik'' projelerini açıklayacak.


 TAŞKIN TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİNDE PROJELERİNİ AÇIKLIYOR !!!

OBJEKTİFTÜRKİYE(Haber Merkezi) Hatay Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Araştırmacı Gazeteci Nihat Taşkın, Türkiye Gazeteciler Cemiyetinde(İstanbul) 15.03.2019 Cuma bu gün saat:14:30 da Hatay ile ilgili oluşturduğu ''çılgın olmayan,sosyal,kültürel,üretime ve istihdama yönelik'' projelerini açıklıyacak.

TAŞKIN  81 ilimizde emsal teşkil edebileceğini ,benzer projelerinde uygulanabilirliğini açıklayacak.İstanbul Babıali de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Lokalinde , Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sn.Engin Köklüçınar ve DYP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Sn.Kemal Abdullahoğlu 'nunda hazır bulunacağı toplantıda , Hatay Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Gazeteci Nihat Taşkın ayrıca Türkiye Gündemine ilişkin önemli açıklamalar yapacak.

NİHAT TAŞKIN KİMDİR ?

Demokrat,Liberal,Atatürk'çü,Laik,Cumhuriyetine bağlı,ilkeli ve araştırmacı gazateci Nihat Taşkın,1959 yılında Hatay Antakya'da doğmuş; 1. sınıftayken baba mesleği olan Stüdyo fotoğrafçılığı ve Pastel kara kalem fotoğrafçılığı, yardımcı ressamlık yapmış,45 yıldır Hatay'da gazetecilik yaparak hayatını kazanmakta, Hatay'da ilk renkli ofset Hatay Objektif gazatesini 1987 yılından itibaren çıkarmış, daha sonraları haftalık Hatay Objektif dergisi olarak 2015 yılına kadar sahip ve genel yayın yönetmenliğini yapmış,2016 yılından bu güne kadar halen www.objektifturkıye.com internet gazetesini 7¬/24 ajans ve özel haberleriyle yayınlama uğraşı vermektedir. Evli ve bir erkek evlat babasıdır. 2009 dan beri emekli olup, hayat üniversitesini okumakta ve çalışmaktadır.

1974 yılında ulusal medyada foto muhabir olarak göreve başlayan Nihat Taşkın 1976 yılında AK Ajans Hatay ve Antakya muhabirliği,THA muhabirliği,UBA muhabirliği, 1982 yılında A.A. Hatay muhabirliği, Ulusal gazetelerin bir çoğunda etkin muhabirlik temsilcilik yapmış, 1991-2001 yıllarında sarı basın kartı taşımış, kendi isteğiyle bu kartını yenilememiştir.

Hatay kamuoyunda geçmişte siyasi parti liderleriyle Merhum Turgut Özal ,Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve Alparslan Türkeş ile haberler yapmış,kendileri ile yakın dostluklar kurduğu bilinmektedir. Hatay'da kendi gazetesinde yasaklı liderlerin yasaklarının kalkması için yapılan referandum öncesinde yasakların kalkması için mücadele vermiştir.

Nihat Taşkın ilk kez siyasete 1991 yılında Merhum Bülent Ecevit'in kurduğu DSP de Hatay da ilk 10 da milletvekili adayı olmuş, listeyi uygun bulmayıp istifa etmiştir.Araştırmacı gazateci Taşkın, Gazatecilik yaşamı boyunca günümüze kadar her partiye aynı mesafede olmuş, her zaman olduğu gibi tarafsız ve merkezde ılımlı düşünen biri olarak dik duruşundan hiç vaz geçmemiştir.

2012-2013 yıllarında Türkiye'de MERKEZ SAĞ ve MERKEZ SOL da da Çağdaş Atatürk'çü ve demokrat düşünenlerle birlikte siyaset yapılacağı oluşumunda buluşmuş,akabinde Genç Anadolu Partisi nin kurucuları arasında yer alıp ,partinin Genel Başkan Yardımcılığı ,Sözcülüğü ve basından sorumlu genel başkan yardımcılığı görevinde bulunan Taşkın, bir kısım içerden ve dışardan partiyi ele geçirmeye çalışan rantçıları ortaya çıkarıp, parti nin ilk tüzüğünü,programını birlikte hazırladığı 3 arkadaşıyla birlikte ayrı ayrı noter kanalıyla 2014 yılında istifa etmiştir.

Gazateci Taşkın,Hatay'dan 2007-2011-2015 haziran genel seçimlerinde Hatay'dan Bağımsız Millet vekili adayı olmuştur. Her adaylık döneminde Hatay ve Ülke için 40-50 civarında "çılgın olmayan mütavazi üretime ve isdihtama,sosyal yaşama katkı sağlayacak projeler üretip" milletin ufkunu açmaya çalışmıştır. Birkaç projesinin de mevcut AK parti hükümetlerince uygulanarak, hayata geçmesinden mutlu olmuştur.

2007-2011 yıllarında açıkladığı seçim beyannamesinde Hatay'ı turizm ve ekonomide uçuracak olan "Suriye,Lazkiye,Hatay,Mersin,K.K.T.C. feribot projesi ,mevcut çakma,kopyacı,taklacı,beceriksiz CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doc.Dr Lütfu Savaş,kopyalayarak deniz otobüsü diyerek eline yüzüne bulaştırmış,devletimizi de milyonlarca zarara sokarak vazgeçmiştir.

Gazateci Nihat Taşkın "Allah nasip eder seçilirsem, tüyü bitmemiş yetimin hakkını çarçur eden Lütfü Savaş'tan hesap soracağım." dedi.

Mal Beyanı; 1 adet 2 silindirli 1991 model Fiat Bis otomobilim ve Emekli maaşımdan başka hiç bir şeyim yoktur.

 

2015 sonlarında kurucusu,sahibi ve genel yayın yönetmenliğini yapmakta olduğu www.objektifturkıye.com internet gazetesini yayınlamaktadır.

 

HATAY BAĞIMSIZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ARAŞTIRMACI GAZATECİ NİHAT TAŞKIN
Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 592 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ANKARA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
105 Okunma
86 Okunma
80 Okunma
73 Okunma
48 Okunma
45 Okunma
44 Okunma
44 Okunma
44 Okunma
43 Okunma
43 Okunma
41 Okunma
334 Okunma
312 Okunma
297 Okunma
236 Okunma
235 Okunma
228 Okunma
219 Okunma
213 Okunma
213 Okunma
174 Okunma
146 Okunma
146 Okunma
1309 Okunma
1166 Okunma
1018 Okunma
962 Okunma
884 Okunma
818 Okunma
794 Okunma
748 Okunma
649 Okunma
634 Okunma
552 Okunma
541 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI