Bugun...
Bizi izleyin:Tse Ve Tobfedin İşbirliği Protokolü İle 12 İş Kolunda Kaliteli Hizmet Garantisi

Tarih: 15-05-2019 14:30:00 + -


Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole göre federasyona bağlı 12 iş kolundaki işletmelerde standartlara uygun kaliteli hizmet garantisi taahhüt edilecek ve tesisat ile ekipmanların periyodik kontrolleri yapılarak hizmetin güvenli bir şekilde sunumu sağlanacak.


Tse Ve Tobfedin İşbirliği Protokolü İle 12 İş Kolunda Kaliteli Hizmet Garantisi

TSE ile TOBFED arasında iş birliği protokolü imzalandı. TSE’nin merkez binasında gerçekleşen imza törenine TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, TOBFED Başkanı Serkan Bakırtaş ve yetkililer katıldı. Protokole göre federasyona bağlı tamir ve bakım servisleri, yetkili servisler, özel servisler, araç park yerleri, oto temizlemenin de içinde olduğu 12 iş kolundaki işletmelerde standartlara uygun, kaliteli hizmet garantisi taahhüt edilmiş olacak.

İmza töreninde konuşan TSE Başkanı Adem Şahin, otomotiv sektörünün sanayinin en önemli lokomotiflerinden biri olduğunu belirterek, "Başta demir-çelik olmak üzere petrokimya, cam ve lastik gibi sanayi dallarının sürükleyicisi olan bu sektör, ham madde ve ara malı üreten yan sanayi ile pazarlama, bayi, servis, akaryakıt, finans, sigorta gibi satış sonrası hizmet sektörlerinde de çarpan etkisiyle geniş iş hacmi ve istihdam oluşturmaktadır. Ülkemizde otomotiv bakım ve satış sonrası hizmetler sektörünün önde gelen federasyonu Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu ile bugün önemli bir iş birliğine imza atıyoruz. TOBFED ile federasyonun bünyesinde faaliyet gösteren 12 iş kolundaki üye işletmeleri kapsayan, Türk Standardları Enstitüsü Hizmet Yeri Belgelendirme sürecine dair iş birliği protokolünü hayata geçiriyoruz. Hizmet Yeri Belgelendirme; hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin TSE tarafından belirlenen standartlara uyduğunu belgelemesi anlamı taşımakta, hizmet kalitesini müşterilerine karşı garanti etmek isteyen işletmelerce tercih edilmektedir" dedi.

"12 iş kolundaki işletmelerde standartlara uygun kaliteli hizmet garantisi taahhüt edilmiş olacak"

İmzalanan protokolle müşterilerin aldıkları hizmetten doğan haklarının da korunacağını hatırlatan Şahin, "TSE-HYB’si olan bir işletme hizmet sunumu için gerekli ekipman, fiziki alan, yedek parça ve personel yetkinliğinin tam ve eksiksiz olduğunu, sunulan hizmet sonrasında oluşabilecek ürün ve hizmet şikayetlerini geriye dönük olarak izleyebildiğini ve müşterilerinin haklarını koruduğunu taahhüt altına almaktadır. Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu ile yapacağımız iş birliğiyle federasyona bağlı tamir ve bakım servisleri, yetkili servisler, özel servisler, araç park yerleri, oto temizlemenin de içinde olduğu 12 iş kolundaki işletmelerde standartlara uygun kaliteli hizmet garantisi taahhüt edilmiş olacak. Protokol kapsamında ayrıca bu iş yerlerindeki tesisat ve ekipmanların periyodik kontrolleri de yapılarak hizmetin güvenli bir şekilde sunumu da sağlanmış olacaktır. İş birliğimiz sonucunda ülkemizde ve yurt dışında yaklaşık 30 bin işletmenin gururla dalgalandırdığı TSE-HYB bayrağı TOBFED’de ve federasyona üye işletmelerde de dalgalanacak" diye konuştu.

"TSE’yi çok önemsiyoruz"

Araç arttıkça ihtiyaçtan doğan sektörler ortaya çıktığını belirten TOBFED Başkanı Serkan Bakırtaş ise, "Bu çalışmalar kapsamında ilgili bakanlıklarla çalışmalar yaptık. Bu çalışma 3 yıllık çalışma sonucunda oldu. TSE olmazsa olmazımız. TSE’yi çok önemsiyoruz. Bu standartların yayılmasını istiyoruz ve TOBFED olarak yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Bu kapsamda üzerimize düşeni yapacağız" ifadelerini kullandı.
Kaynak: İHA

Bu haber 49 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ANKARA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
82 Okunma
77 Okunma
75 Okunma
71 Okunma
63 Okunma
61 Okunma
58 Okunma
58 Okunma
57 Okunma
57 Okunma
56 Okunma
56 Okunma
544 Okunma
521 Okunma
403 Okunma
243 Okunma
230 Okunma
224 Okunma
222 Okunma
218 Okunma
188 Okunma
164 Okunma
134 Okunma
133 Okunma
2212 Okunma
1310 Okunma
1206 Okunma
1014 Okunma
919 Okunma
860 Okunma
779 Okunma
723 Okunma
711 Okunma
695 Okunma
645 Okunma
544 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI