Bugun...
Bizi izleyin:Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi Sona Erdi

Tarih: 15-04-2019 15:30:00 + -


Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.


Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi Sona Erdi

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’nin kapanış törenine, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın yanı sıra çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı. Tören kuran tilavetiyle başladı. Zirvenin kapanışında konuşan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan,’’Dünya, çalkantılı bir dönemden geçiyor. Küresel olarak böyle bir döneme tanıklık ediyoruz. Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı dönemden daha çalkantılı bir dönem. Birçok insan yeni bir dünya savaşından bahsediyor. Yeni bir soğuk savaştan geçtiğimiz söyleniyor. Burada terör örgütleri ve vekalet savaşları var. Haberlerimizi ve gündemlerimizi bunlar belirliyor. İslam İşbirliği Teşkilatı, Kudüs’ün bağımsızlığını sağlamak üzere kurulmuştu. Bugün olabildiğince Kudüs’ün bağımsızlığından daha uzaktayız. Üye ülkeler, burada kuruluşun hedeflerini izleyemediler. Üye ülkeler ümmet olma idealini gerçekleştiremediler. Tevhit bir olmaktır. Allah’ın ve ümmetin birliğinde olmaktır. Bu ideali gerçekleştiremezsek ve bu ideali başarmak için daha sıkı çalışmazsak Kudüs zincirlere vurulmuş olarak kalacaktır. Müslümanların hakları sürekli olarak baskı altında tutulacaktır. Bu etkinlik çok önemlidir’’ ifadelerini kullandı.

’’Bir kırılma yaklaşıyor ve bu kırılma sizin omuzlarınızda yükselecek’’

Dünyanın büyük bir kırılmadan geçeceğini vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise, ’’Yirmi altı ülkeyle başlayan bu yıl elli ülkeyi yakalayan bir katılım söz konusu. Bu anlamda katılım açısından gayet güzel bir gelişme yaşanmıştır. Burada geleceğin diplomatları yetişmektedir. Tarih tekerrür ettiği kadar tefekkürde gerektirir. Böyle bir toplantıda geçmişi ve geleceği konuşurken aslında şu anı da konuşmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Çok hızlı bir değişim ve dönüşüm var dünyada. 4’üncü kırılma dediğimiz bir kırılma geliyor önümüzdeki 15-20 yıl içerisinde. Dijital olanın fiziksel olanın bizim biyolojik bedenimizle bütünleştiği, yani insanın beynine yazılım yüklenecek, insanın damarlarında yüzlerce nano robotun dolaştığı, çiplerin insan vücuduna entegre edildiği bir döneme doğru gidiyoruz. İnanılmaz bir kırılma yaşanacak ve siz bunlara şahitlik edeceksiniz. Bu kırılma sizin omuzlarınızda yükselecek’’ diye konuşarak gençlerin alacağı önemli role dikkat çekti.

Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi, konuşmaların ardından gerçekleştirilen uluslararası işbirliği anlaşmalarının imzalanması ve aile fotoğrafı çekimiyle sona erdi.
Kaynak: İHA

Bu haber 62 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İSTANBUL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
74 Okunma
73 Okunma
66 Okunma
65 Okunma
61 Okunma
60 Okunma
59 Okunma
59 Okunma
58 Okunma
58 Okunma
56 Okunma
56 Okunma
341 Okunma
282 Okunma
260 Okunma
252 Okunma
239 Okunma
237 Okunma
230 Okunma
227 Okunma
208 Okunma
206 Okunma
204 Okunma
143 Okunma
5472 Okunma
3519 Okunma
2210 Okunma
1720 Okunma
1664 Okunma
1418 Okunma
1241 Okunma
1184 Okunma
1047 Okunma
967 Okunma
856 Okunma
593 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI