Bugun...
Bizi izleyin:Ümmete Barış, Kudüse Özgürlük

Tarih: 22-02-2020 16:30:00 + -


Asma Köprüsü Uluslararası Öğrenci Platformu Hacı Bayram Veli Camii avlusunda “Ümmete barış, Kudüs’e özgürlük” adında basın açıklaması yaptı.


Ümmete Barış, Kudüse Özgürlük

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği, “Haram Aylarda Barışa Doğru Bir Adım” çağrısı gerçekleştirdi. Hacı Bayram Veli Camii önünde basın açıklaması yapan grup adına Kırgızistan Türkü Nezir Mamadamenov basın açıklamasını okudu.

Kuran-ı Kerim’de Tevbe suresinin 36. Ayetinde “Doğrusu Allah’a göre ayların sayısı, Allah’ın gökleri ve yeri yarattığı günkü yazısına uygun olarak on ikidir; bunlardan dördü haram aylardır. İşte doğru olan hesap budur. O aylarda kendinize zulmetmeyin” ayetlerini hatırlatan Mamadamenov, “Bu ayet Müslümanların savaşmasının ve kan dökmesinin yasaklandığı aylardır. Dünya üzerinde Müslümanların zulme uğramadığı, soykırıma maruz kalmadığı, ayrılık ve tefrikaya düşmediği bir coğrafya ne yazık ki mevcut değildir. Müslümanlar her yerde açlık, yoksulluk, zulüm ve baskı altında hayatlarını devam ettirmeye çalışmaktadırlar. Kudüs, Suriye, Keşmir, Arakan ve Doğu Türkistan artık konjonktürel durumlara emanet edilmiş durumdadır. Bunun en önemli sebebi ise Müslümanların birlik olamayışıdır. Kendi ırkı, cemaati ve grubunun Menfaati söz konusu olduğunda Hamza kesilenler, ümmet söz konusu olduğunda kimliklerini maalesef unutabilmekteler” dedi.

İslam aleminin en önemli meselesi olan Kudüs hakkında da açıklama yapan Mamadamenov, “Siyonistlerin işgali altındadır. Müslümanların namusu olan Mescid-i Aksa, Siyonistlerce kirletilirken, Müslümanlar kendi aralarında kavgaya ve gaflete düşmüşlerdir. Siyonist ve emperyalist ittifak Kudüs’ten Müslümanları çıkarmanın planlarını yaparken, Müslümanların gafletten uyanıp, tek kurtuluş yolu olan Kudüs konusunda birleşmesi, tek vücut olması gerekmektedir. Çünkü Kudüs sadece Filistin meselesi olarak görülemez. Kudüs, Filistin’de yaşayanların değil, “ben Müslümanım” diyen herkesin meselesidir. Kudüs işgalden kurtulana, Mescid-i Aksa özgürlüğüne kavuşana kadar Müslümanlar rahat nefes alamayacaktır. İslam aleminin içinde bulunduğu gafletten uyanmanın yolu Kudüs ile başlar, Kudüs’ten geçer ve Kudüs’te biter. Bu sebepledir ki, bütün Müslümanlar, Müslümanların devletlerinin liderleri, önderleri Kudüs’ü en önemli gündemleri yapmalı ve aralarındaki kavgaya bir son vererek sorumlusu oldukları Müslüman halkları İslam çatısı altında toplamalıdır” diye konuştu.
Kaynak: İHA

Bu haber 304 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ANKARA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
102 Okunma
80 Okunma
78 Okunma
66 Okunma
66 Okunma
66 Okunma
65 Okunma
63 Okunma
63 Okunma
61 Okunma
60 Okunma
60 Okunma
268 Okunma
208 Okunma
199 Okunma
172 Okunma
157 Okunma
148 Okunma
118 Okunma
115 Okunma
113 Okunma
111 Okunma
105 Okunma
102 Okunma
1137 Okunma
1088 Okunma
1070 Okunma
1032 Okunma
1008 Okunma
949 Okunma
927 Okunma
909 Okunma
866 Okunma
860 Okunma
811 Okunma
777 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI