Bugun...
Bizi izleyin:VENEDİK BİENALİ TÜRKİYE PAVYONU FIAT SPONSORLUĞUNDA KAPILARINI AÇIYOR

Tarih: 10-05-2019 20:29:22 + -


“DÜNYANIN EN KÖKLÜ VE ÖNEMLİ SANAT ETKİNLİKLERİ ARASINDA GÖSTERİLEN VENEDİK BİENALİ’NDE ÜLKEMİZİN TEMSİL EDİLMESİNE UZUN SÜRELİ KATKI SUNDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ.” 

OBJEKTİFTÜRKİYE(Haber Merkezi) Dünyanın en önemli sanat etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Venedik Bienali 58’inci kez kapılarını açmaya hazırlanırken, Venedik Bienali Türkiye Pavyonu da 2011 yılından bu yana olduğu gibi bu bienalde de Koç Topluluğu Şirketleri’nden Tofaş bünyesindeki Fiatsponsorluğunda gerçekleşiyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın koordinasyonunda hayata geçen Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nda bu yıl İnci Eviner’in Biz, Başka Yerde adlı eseri yer alıyor. Venedik Bienali Türkiye Pavyonu, 11 Mayıs’tan 24 Kasım tarihine kadar bienalin ana mekânlarından Arsenale’de ziyaret edilebilecek.

 

Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nun açılışı vesilesiyle Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ile Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl, bienal kapsamında Venedik’te bulunan gazeteciler ile bir araya geldi.

 

 

Cengiz Eroldu: “Kendi sınırlarımızı aşıp yenilikçi ve farklı platformalar geliştirmemiz gerektiğine inanıyorum.”

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu konuşmasına “Dünyanın en köklü ve önemli sanat etkinlikleri arasında gösterilen Venedik Bienali’nde ülkemizin temsil edilmesine uzun süreli katkı sunduğumuz için mutluyuz” diyerek başladı. Tofaş, Koç Topluluğu ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı arasındaki iş birliğinin çok kıymetli olduğunu söyleyen Eroldu şöyle devam etti: “Merhum Vehbi Koç’un ilerici vizyon ve girişimiyle Koç Holding ve Fiat ortaklığında kurulan Tofaş’ın geçtiğimiz yıl 50’nci yıldönümünü kutladık. Önümüzdeki 50 yılda da Türkiye’nin önde gelen ve küresel arenada rekabetçiliğini koruyan şirketi olmaya devam edeceğiz. Tofaş olarak farklı düşünce biçimlerinin bizi geleceğe taşıyacağına inanıyoruz. Sahip olduğumuz bu bakış açısı bizi çağdaş sanatla da buluşturuyor. Sürdürülebilirlik her alanda olduğu gibi, sektörümüzde de çok önemli. İşimizi yaparken, uzun soluklu ve derinliği olan konulara yöneliyoruz. Kendi sınırlarımızı aşıp yenilikçi ve farklı platformalar geliştirmemiz gerektiğine inanıyorum. Venedik Bienali sanat ve sanayinin yakınlaşmasına dair bize bu noktada imkân sağlıyor. Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’na Fiat markamız ile 2011’den bu yana destek veriyoruz. Dünyanın en köklü ve önemli güncel sanat etkinliklerinden birinde ülkemizin temsil edilmesine uzun süreli katkı sunduğumuz için mutluyuz. Tofaş olarak Türkiye ile İtalya arasında ekonomik ve ticari bağların güçlendirilmesine yönelik uzun yıllardır önemli katkılar sağlıyoruz. Bu güçlü bağımızın sanat yoluyla daha da kuvvetlendiğine inancım tam. Tofaş olarak toplumsal kalkınmanın en önemli ayaklarından biri olan kültür ve sanata verdiğimiz destekle kültürler arasında köprü kurmaya devam edeceğiz.”

 

 

Oya Ünlü Kızıl: “Vakfımız ve Topluluk şirketlerimizin kültür – sanata verdiği desteklerle gurur duyuyoruz.”

Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl da konuşmasında 2019’un Koç Topluluğu’nun kültür – sanat yatırımları açısından çok önemli bir sene olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: “Hep vurguladığımız gibi; Koç Topluluğu olarak kültür ve sanata verdiğimiz desteği önceliklerimiz arasında görüyoruz. Sanat yoluyla toplumlar arasında kültürel köprüler kurmayı, karşılıklı diyalogu güçlendirici çalışmalarda bulunmayı çok önemsiyoruz. Çağdaş sanatı da özellikle özgür düşünceyi ve farklı bakış açılarını temsil etmesi nedeniyle değerli buluyoruz. Çağdaş sanat, sanatçıya da izleyiciye de, sosyal ve ekonomik sorunlara sanat yoluyla yorum ve eleştiri getirebildiği demokratik bir alan sağlıyor. Merak etmeyi, sorgulamayı, farklılıkları anlamayı teşvik ediyor. Koç Holding olarak, gerek Vehbi Koç Vakfı çatısı altındaki kurumlarımız, gerekse de Topluluk Şirketlerimiz ile çok sayıda kültür ve sanat projesine destek oluyoruz. Bu projelerin kapsamı tiyatro festivallerinden, edebiyat söyleşilerine, konserlerden sergilere kadar çok farklı alanlarda çeşitlilik gösteriyor. Kültür sanat yatırımlarımız açısından 2019 çok özel bir sene olacak. Yeni çağdaş sanat müzemiz Arter’in yaklaşan açılışı, Sadberk Hanım Müzesi’nin yeni yerine taşınıyor olması, 2007 yılından bu yana ana sponsoru olduğumuz, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Bienali’nin 16’ncı kez kapılarını açmaya hazırlanması gibi aynı yıl içinde gerçekleşecek çok önemli gelişmelerin heyecanı içindeyiz. Bugün bizleri buluşturan Venedik Bienali Türkiye Pavyonu ile 2019’un bu zengin kültür içeriğine anlamlı bir başlangıç yapıyoruz.”

 
Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 452 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Genel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
82 Okunma
77 Okunma
75 Okunma
71 Okunma
63 Okunma
61 Okunma
58 Okunma
58 Okunma
57 Okunma
57 Okunma
56 Okunma
56 Okunma
544 Okunma
521 Okunma
403 Okunma
243 Okunma
230 Okunma
224 Okunma
222 Okunma
218 Okunma
188 Okunma
164 Okunma
134 Okunma
133 Okunma
2212 Okunma
1311 Okunma
1207 Okunma
1014 Okunma
919 Okunma
860 Okunma
779 Okunma
723 Okunma
711 Okunma
695 Okunma
645 Okunma
544 Okunma
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
  • YAZARLAR
FOTO GALERİ
  • Atatürk
    Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • Haber Paketleri Tv Reklamı
    Haber Paketleri Tv Reklamı
  • İsmail Tunçbilek Derdin ne
    İsmail Tunçbilek Derdin ne
  • Aytaç Doğan İç Benim İçin
    Aytaç Doğan İç Benim İçin
  • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
    Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  • Kubat Ötme Bülbül
    Kubat Ötme Bülbül
  • Osmanlı
    Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI