Bugun...
Bizi izleyin:Wordplast Hair Center Sağlık Turizm Direktörü Oktay Tüney: “Dhi Tekniği, Greftlerin Sağlıklı Ve Güçlü Olmasını Sağlar”

Tarih: 27-06-2020 09:30:00 + -


Wordplast Hair Center Sağlık Turizm Direktörü Oktay Tüney, Direct Hair İmplant (DHİ) saç ekimi tekniğinin ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirerek daha sağlıklı ve güçlü kalmasını sağladığını söyledi.


Wordplast Hair Center Sağlık Turizm Direktörü Oktay Tüney: “Dhi Tekniği, Greftlerin Sağlıklı Ve Güçlü Olmasını Sağlar”

DHI tekniği ile yapılan saç ekiminin en önemli özelliğinin dikiş, iz ve kesi gerektirmemesi olduğunu belirten Oktay Tüney, “Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır. Donör bölgeden ekilmek için alınan saç kökleri / greftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel uçlar ile direkt olarak ekilir. Ekim yapılacak bölgeye delik açılmıyor oluşu, ekilebilecek kök sayısını da oldukça çoğaltmakta ve daha yoğun ekim yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu teknik klasik FUE tekniğine gore daha zahmetli ve uzun sürmekte, öte yandan kesi olmadığı için iyileşme sürecinin de daha hızlı olmasını sağlamaktadır” dedi.

DHI tekniği ile saç ekiminin avantajları büyük

DHI tekniğinin başta Türkiye olmak üzere dünyada sadece birkaç saç ekim merkezinde uygulanabildiğine dikkat çeken Wordplast Hair Center Sağlık Turizm Direktörü Oktay Tüney, uygulama şeklini şöyle anlattı:

“Standart FUE tekniği ile saç ekimi işleminde greftler / foliküler üniteler (saç kökleri) hep birlikte sınıflandırılır. Alınan greftler sonra cerrah tarafından ekilmeden önce özel bir iyileştirme sürecinden geçirilir ve ekim için hazır hale getirilen greftler açılan kanal ya da kesilerin içine yerleştirilir.

DHI tekniği ise ekim işleminin tek tek olarak yapıldığı bir teknik olarak tarif edilebilir. Şerit kesim tekniğinin aksine, DHI tekniğinde kesi yapılmaz. Çok ince bir iğne aracılığı ile saçın doğal çıkış açısına uygun bir şekilde tek tek yuvarlak doğal kanallar oluşturarak saç ekimi işlemi yapılır. Özel iğneler sayesinde daha sık aralıklarla greftler ardı ardına istenilen sıklıkta yerleştirilebilir.

Bu tekniğin başlıca avantajı sağladığı yoğunluktur. Sağladığı yoğunluk santimetre kare başına 40 - 60 greft olmak üzere şerit / yanal kesi tekniğinin iki katı kadardır. Bu yoğunluk dökülen bölgede müthiş bir kaplama imkanı sunar. Saç ekimi yapılacak alanı, saçın doğal büyüme açısına bağlı olarak değişik açılarda saç ekimi imkanı sunan, özellikle saç çizgisi gibi hassa bölgelere uygulandığında daha doğal bir görünüm ile birlikte çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. DHI saç ekimi tekniğinde kullanılan ince uçlu iğneler sayesinde herhangi bir yara izi oluşma riskini en düşük orana indirir. Teker teker uygulanması gereken çok hassas bir teknik olduğu için bu tekniğin kullanıldığı saç ekim merkezlerinde alanında uzman ve son derece başarılı bir ekip görev alır. DHI tekniği ile saç ekim işleminde yapılan saç tasarımı en doğal ve en başarılı sonuçlara ulaşır. Doğal saça en yakın, yara izi riski düşük, saç yoğunluğu daha sık, özel iğneler sayesinde iyileşme hızı yüksek, en yeni saç ekim tekniğidir.”
Kaynak: İHA

Bu haber 1536 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER HATAY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
328 Okunma
289 Okunma
212 Okunma
178 Okunma
175 Okunma
167 Okunma
163 Okunma
162 Okunma
161 Okunma
159 Okunma
158 Okunma
157 Okunma
1646 Okunma
1537 Okunma
1452 Okunma
1373 Okunma
1135 Okunma
1086 Okunma
1063 Okunma
888 Okunma
848 Okunma
776 Okunma
702 Okunma
581 Okunma
5531 Okunma
5503 Okunma
5473 Okunma
5274 Okunma
4982 Okunma
4654 Okunma
4405 Okunma
4363 Okunma
2487 Okunma
2230 Okunma
2128 Okunma
2040 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI