Bugun...
Bizi izleyin:Yaşar, Kaletepe Ve Burç Mahallelerinin Seçim Bürolarını Açtı

Tarih: 12-02-2019 12:30:00 + -


Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kaletepe ve Burç mahallelerinde bulunan iki seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Yoğun ilginin olduğu büro açılışlarında konuşan Yaşar, "Benim arkamda bakan, milletvekili yok, benim arkamda halk var, millet var, Yenimahalleliler var” dedi.


Yaşar, Kaletepe Ve Burç Mahallelerinin Seçim Bürolarını Açtı

Yerel seçimlerin sonucunda ülkede bir beka sorunu olacağı algısı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Arkadaşlar 31 Mart tarihinden bir yerel seçim olacak. Bir savaşa gitmiyoruz, kentleri kim daha iyi yönetecek onu seçeceğiz. Ama televizyonlara bakınca bir kaos havası yaratmaya çalışıyorlar. Biz bu Cumhuriyeti zor kurduk yaşatmak için ilelebet çalışacağız. Herkesi dinleyeceksiniz, kimin size daha iyi hizmet vereceğini düşünüyorsanız, 1 metrekarelik alana girip vicdanınızla baş başa kalıp oyunuzu kullanacaksınız. Kazananda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacak, kaybeden de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacak” dedi.

Yenimahalle’ye 1963 yılında geldiğini belirten Yaşar, "O yıllarda Yenimahalle Belediye Sarayı’nın olduğu yerler çiğdem tarlasıydı. Birçoğunuzun atalarıyla alışveriş yaptım, ticaret yaptım, ortak anılar paylaştım. Bu Şentepe’nin nasıl yapıldığını çok iyi biliyorum. Buraları yuva yapmak için dedelerinizin nasıl tuğla taşıdığını biliyorum. Yenimahalle’de 10 yılda çok şey değiştirdik. 2009 yılının Şentepe’si ile şimdiki Şentepe’yi sizlerin vicdanına bırakıyorum. Şentepe’yi bugün yapılan yatırımlarla farklı bir boyuta taşıdık. Kadınların, çocukların, gençlerin mutlu olduğu bir Şentepe ortaya çıkardık” diye konuştu.

"Yenimahalle zaten adı gibi yeni"

Yenimahalle’nin 10 yılda çok değiştiğini dile getiren Yaşar, "Yenimahalle’yi yenileceğiz diyorlar. Bilmiyorlar ki, Yenimahalle 10 yılda zaten yenilendi. Şentepe yenilendi, Batıkent yenilendi, Gazi Mahallesi yenilendi. Eğer Yenimahalle yenilenmemiş olsaydı. Mamak’tan, Keçiören’den, Altındağ’dan insanlar Yenimahalle’ye göç etmezlerdi. İnsanlar yaşamak için Yenimahalle’yi tercih ediyorlar" ifadelerini kullandı.

"10 yıl görev sürecinde kimseyi ötekileştirmedim" diyen Yaşar, ”Bugüne kadar kimseyi kırmadım. 2009 yılında Yenimahalle halkına hizmetkâr olmaya geldim. 10 yılda kimseyi ayrıştırmadım. Herkesi Allah’ın yarattığı bir kul olarak gördüm. Kimseye kapılarımı kapatmadım. Ticaret hayatımda da siyaset hayatımda da kavgadan yana olmadım. Vatandaşa yararı olacak ne varsa onu yaptım. Yetimin hakkını gözettim" şeklinde konuştu.

"Allah’tan başka kimseye güvenmem"

Yaşar, "Ben bugün Yenimahalle sokaklarında elimi kolumu sallayarak, başım dik vaziyette gezebiliyorsam bunun sebebi sizlerin arasından gelmemdir. Çok şükür başımı önü eğdirecek bugüne kadar bir şey yapmadım. Her gittiğim yerde Fethi amca, Fethi abi, Fethi, Fethi dede diye karşılayanlar var. Bu benim için büyük bir mutluluk. Ben bu yola 2009 yılında çıkarken kimseye güvenmedim. Benim arkamda bakan yok, bürokrat yok, milletvekili yok, benim arkamda halk var, millet var, Yenimahalle’nin aziz vatandaşları var" dedi.
Kaynak: İHA

Bu haber 120 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ANKARA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
2165 Okunma
295 Okunma
234 Okunma
212 Okunma
204 Okunma
191 Okunma
189 Okunma
180 Okunma
179 Okunma
178 Okunma
177 Okunma
167 Okunma
5426 Okunma
3471 Okunma
2165 Okunma
1674 Okunma
1607 Okunma
1371 Okunma
1196 Okunma
1136 Okunma
1000 Okunma
920 Okunma
808 Okunma
544 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI