Bugun...
Bizi izleyin:Yaz Döneminde Burun Estetiği

Tarih: 30-06-2020 11:30:00 + -


Yaygın kanının aksine yaz aylarında burun estetiği yapılamaz diye bir kural olmadığını söyleyen Op. Dr. Umut Zereyak, “Ancak, birkaç noktaya özellikle dikkat edilmesi gerekir” dedi.


Yaz Döneminde Burun Estetiği

Yapılan estetik operasyonlar arasında en yayın olanlarından birinin burun estetiği olduğunu söyleyen Medicana Çamlıca Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı, Op. Dr. Umut Zereyak, "Son yıllarda en yaygın estetik operasyonlar arasında yer alan burun estetiği operasyonu artık kadınlar kadar erkeklerinde rağbet ettiği bir operasyon oldu. Burun estetiği için herhangi bir mevsim kuralı vb bulunmuyor. Yani yılın 365 günü uygulanabilir bir operasyondur. Ancak yaz aylarına denk gelen operasyonlarda operasyon sonrası konfor ve iyileşme süreci için birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor. Nedir bunlar? Operasyon sonrası cildi 1,5 ay gibi bir süre direkt güneş ışınlarından korumak, yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullanmak, güneş gözlüğü yerine geniş kenarlı şapka kullanmak, hekiminizin önereceği süre içinde denize ve havuza girmekten kaçınmak sayılabilir." ifadelerini kullandı.

Burun estetiğine yaklaşım

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı, Op. Dr. Umut Zereyak, burun estetiği operasyonlarının her geçen gün daha konforlu ve kolay hale geldiğini vurgulayarak, "Kuşkusuz burun ameliyatlarında her ne kadar talep gören şekiller yıllara göre ya da ekran yüzlerine göre değişse de aslında burun şekline karar veren, sınırlar içerisinde belirleyen kişinin kendisidir. Ancak daha çok talep edilen burun şekli, kısaca daha doğal görünüme sahip olan burundur. Tabi doğallık aslında göreceli olsa da, sık olarak karşılığı; burun sırtının daha düz bir geçişe sahip olması (kaydırak şeklinde olmaması) ve karşıdan bakınca burun deliklerinin görünmemesi olarak anlatılır. Ben teknik olarak kapalı burun ameliyatı yapıyorum, dolayısıyla ciltte herhangi bir kesi olmadığından yazın da bu ameliyatı başarılı ile yapabiliyoruz. Tabi ameliyat sonrasında yine de bir takım önlemler almak ve kontrollü olmak gerekiyor." dedi.

Burun Estetiği ne gibi sebeplerden tercih ediliyor?

Burun estetiği, travmalara bağlı şekil bozukluğunu ve doğuştan meydana gelen anomalileri düzeltmek amacıyla sıkça kullandıkları bir yöntem olduğunu ifade eden Op. Dr. Zereyak, "Hastalarımız burun ucunun düşük olması, burun sırtının kemerli olması, burun kökünün yüksek olması, burun deliklerinin büyüklüğü veya asimetri gibi şikayetler ile başvurabilirler. Kapalı burun ameliyatı sayesinde izsiz, doğal görünümlü, işlevsel burunlarla hastalar hem daha sağlıklı nefes alabilir hem de daha estetik bir görünüme kavuşabilirler. Kadın ve erkek burunlarının uzayda farklı yer almaları baz alınarak daha farklı şekil verme işlemleri uygulanmaktadır." dedi.
Kaynak: İHA

Bu haber 80 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İSTANBUL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
342 Okunma
302 Okunma
225 Okunma
193 Okunma
188 Okunma
180 Okunma
177 Okunma
176 Okunma
175 Okunma
173 Okunma
173 Okunma
172 Okunma
1659 Okunma
1550 Okunma
1466 Okunma
1391 Okunma
1151 Okunma
1099 Okunma
1076 Okunma
901 Okunma
861 Okunma
792 Okunma
715 Okunma
595 Okunma
5547 Okunma
5525 Okunma
5489 Okunma
5287 Okunma
4997 Okunma
4671 Okunma
4420 Okunma
4376 Okunma
2503 Okunma
2249 Okunma
2142 Okunma
2053 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI