Bugun...
Bizi izleyin:


NİZAMETTİN DURAN


Facebookta Paylaş

"Buzork-i Şeytan" ve İran
Tarih: 03-02-2017 00:44:00 Güncelleme: 05-02-2017 00:56:00


"Buzork-i Şeytan" ve İran

80'li yıllardaki İran'ın, "Büyük Şeytan" anlamındaki "Buzork-i Şeytan" sloganını bilmeyen yoktur. Bu sloganın muhatap ülkesi ise ABD'dir. Dünya zulmünün baş aktörü ABD! Müslüman dünyasının başına örülen her tür tuzağın baş mimarı ABD... Bu ülkenin uşağı, piyonu olması iddiasıyla dönemin şahı Şah Rıza Pehlevi'ye karşı kamuoyu oluştururken, İmam Humeyni ve onun mücahitlerinin ağızlarından düşürmediği ve bununla halkı galeyana getirdiği bir slogandı.

Hatırlayın, 1980 yılında, İran Devrimi'nin hemen arkasından, ABD'nin bir başka piyonu olan Saddam Hüseyyin’i kullanarak İran'a savaş açtırdığı zaman bütün dünya Müslümanları, Sünni Irak'ı değil; Şii İran'ı desteklemişlerdi. Çünkü Saddam haksızdı ve tasallutta bulunuyordu; İran ise mağdurdu. Bu gerçeği merak edenler, o zamanın basınına ve gündemine bakabilirler. Dahası bunun böyle olmadığını söyleyebilecek bir tek İranlı da çıkmaz!

Hal böyleyken, aradan geçen zaman, nasıl oldu da İran'ın stratejisini değiştirmesine sebep oldu? Ne oldu da kendisini “mollalar” diye aşağılayanlarla müttefik oldu ve Müslüman kardeşlerine karşı silahını doğrultur oldu? Ne oldu da "Buzork-i Şeytan"la koyun koyuna girdi? Ne oldu da şeytanlıkta onunla yarışır hale geldi? Ve hatta bu yarışta ona nal toplatmaya başladı!

Yoksa fabrika ayarlarına mı döndü Perslerin Çocukları? Şah’la olan mücadeleleri bir aldatmaca mıydı? Perslerin idealine hakkıyla hizmet edememiş bir Şah'a haddini bildirmek miydi bütün mesele? Ruhlarının derinliklerinde mezhepçiliğin şahı yattığı için, Şiilik damarları mı kabardı da bu kadar kan içmeye heveslendi? 1979’daki sözüm ona, “İslam Devrimi”nde 150 bin ölünün altında bu ideal mi yatıyordu? Bir de utanmadan mazlum ve mağdur rollerine bürünerek tüm Müslümanların tertemiz duygularını istismar ettiler! Yazıklar olsun sizin gibi Müslümanlara! Aldatanların Müslüman olamayacağını bile bile aldattınız! Devrimin baş mimarı İmam Humeyni’nin terbiyesinde yetişmiş olanlar böylesine güvenilmez, böylesine acımasız birer cellat mı olur? Yoksa o da sizin gibi bugünler için hep birlikte hazırladığınız sinsi planın bir parçası mıydı? Böylesine acımasızca can alanların cevaplandırabileceği türden değildir bu sorular? Yaptıklarının altında, dünya-ahiret ezilmeye mahkûmdur bu samimiyet kaçkınları!

Halep başta olmak üzere Suriye'nin birçok yerinde Cellat Esed'e yardım etmek için Müslüman kardeşlerine leş kargalarıyla birlikte saldıran ey İran'ın zalimleri! Kardeşlerinizi hunharca öldürürken vicdanınızı nereye bıraktınız?

Kimlerin ve nerede peydahladığı meçhul bir güruh, Müslümanların ismet-i namusuna tasallutta bulunurken yine bu sırtlan sürülerinin aynı şekilde ve aynı gayeyle Çanakkale'ye, ülkemize üşüşürken Akif'in,

“Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk;

Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.

Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...

Hani, tâ'ûna da züldür bu rezîl istîlâ!

Ah o yirminci asır yok mu, o mahlûk-i asîl,

Ne kadar gözdesi mevcûd ise, hakkıyle sefîl,

Kustu Mehmedciğin aylarca durup karşısına;

Döktü karnındaki esrârı hayâsızcasına.

Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz...

Medeniyyet denilen kahbe, hakikat, yüzsüz.”

 

 

 

 

 

şeklinde betimlediği bu sürülerin benzerlerinin içindeki yerinizi söyleyin ey İran'ın zalim yöneticileri! Eğer siz, İslam’ın bir kırıntısını kalbinizde taşıyorsanız, eğer siz zerre miskali bir imana sahipseniz, kardeşlerinize silahı nasıl ve hangi gerekçeyle doğrulttunuz? Açıklayın! Değil bir Müslüman'ın, bir gayrimüslimin ırzı ve namusu bile teminat altındayken, hangi inanca dayalı olarak kardeşlerinizin namusunu, haysiyetini ve şerefini çiğnediniz?

Ben bunu, ateşperest Zerdüşti olan Perslerden ve dünyanın altını üstüne getiren “Büyük Şeytan”dan beklemiyorum. Ben bunu, İslam iddiasında olan sizlerden bekliyorum! Eğer bunu yapmazsanız, bütün bir İslam âlemi ve hatta bütün bir dünya "Buzork-i Şeytan”ın kim olduğunu hakkalyekin bilecektir, haberiniz olsun.

Siz, pervasızca bu şenaatleri işlerken, hesap gününün sahibinden nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Yoksa size bir güvence mi verildi? Yahut da Allah'a dönmeyeceğinizi mi sanıyorsunuz? Bilesiniz ki istemeseniz de döneceksiniz ve o gün orada Cenab-ı Allah'ın zalimler hakkındaki hesabı çok çetin olacaktır.

 Bu yazı 1337 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
51 Okunma
50 Okunma
43 Okunma
43 Okunma
43 Okunma
43 Okunma
43 Okunma
42 Okunma
41 Okunma
41 Okunma
40 Okunma
40 Okunma
67 Okunma
65 Okunma
61 Okunma
60 Okunma
60 Okunma
60 Okunma
59 Okunma
59 Okunma
58 Okunma
58 Okunma
56 Okunma
55 Okunma
546 Okunma
460 Okunma
348 Okunma
342 Okunma
312 Okunma
304 Okunma
183 Okunma
174 Okunma
174 Okunma
171 Okunma
168 Okunma
167 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Manken
  Manken
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI