Bugun...
Bizi izleyin:Hatay MKÜ’de Rektör Öğrenci Buluşması

Tarih: 24-10-2019 23:07:25 + -


Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya Rektör – Öğrenci buluşmasında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Önlen, Prof. Dr. Okan Şener ve Prof. Dr. Fatih Sakin ile birlikte öğrencilerle bir araya geldi.


Hatay MKÜ’de Rektör Öğrenci Buluşması

OBJEKTİFTÜRKİYE(Haber Merkezi) Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya Rektör – Öğrenci buluşmasında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Önlen, Prof. Dr. Okan Şener ve Prof. Dr. Fatih Sakin ile birlikte öğrencilerle bir araya geldi.

Atatürk Konferans Salonunda gerçekleşen ve öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği buluşmada Rektör Kaya öğrencilerin yaşadığı çeşitli sıkıntıları dinleyip giderilmesi hususunda gereğinin yapılacağını söyledi.

Öğrencilere bir takım uyarılarda bulunan Rektör Kaya: “ Siz bize aileleriniz emanetisiniz. Sivil toplum kuruluşu adı altında sizleri kandırmak isteyecek birçok yıkıcı ve bölücü yurtdışı destekli güruhlar bulunmakta. Bunlar sizleri kendi emellerine alet etmek isteyeceklerdir. Asla bunlara kanmayın. Gerekli olduğu vakit bizlerle bağlantı kurun. Rektörlük kapımız bütün öğrencilerimize açıktır. Milli değerlerimizi her zaman önde tutmalıyız. Hepimiz farklı mezhep ve inançlardan, farklı ırk ve ideolojilerden olabiliriz ama tek bir şeyde birleşmemiz lazım: ‘bayrak ve vatan…’ Hatay farklı bir şehirdir. Burada art niyetli birçok örgüt faaliyet göstermekte, bunlar farklılıklarımızı kaşımaya çalışıyorlar. Kesinlikle uyanık olmak zorundasınız. Biz de bu sıralardan geçtik. Biz de öğrenciydik, üniversite okuduk. Yurtlarda kaldık. Sizin hangi derdiniz varsa, onları kendimize biz de dert edindik. O sürecin hepsini biliyoruz. Siz olmasaydınız bizim burada olma ihtimalimiz yoktu. Bizim yapacağımız her şey öğrenciler için. Bu memleketin geleceği için. Elimizden geldiğince sorunlarınızı dinleyip çözümler üretmek istiyoruz” dedi.

Öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmek istediklerini sözlerine ekleyen ve öğrencilerin entelektüel yapılarını geliştirmek zorunda olduklarını ifade eden Prof. Dr. Hasan Kaya öğrencilerin farklı bakış açısına sahip bir sosyal çevre edinmelerini tavsiye etti. Bu noktada Üniversitemizin tüm olanaklarının öğrenciler için hazır olduğunu, sosyal faaliyetlerde, öğrenci toplulukları aracılığı ile yapacakları etkinliklerde her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını cevaplandıran Rektör Kaya, gerekli girişimlerin yapılacağını dile getirdi.
Kaynak: objektiftürkiye

Bu haber 708 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER HATAY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
148 Okunma
77 Okunma
62 Okunma
61 Okunma
60 Okunma
54 Okunma
52 Okunma
51 Okunma
48 Okunma
48 Okunma
48 Okunma
48 Okunma
173 Okunma
164 Okunma
160 Okunma
151 Okunma
148 Okunma
127 Okunma
125 Okunma
121 Okunma
116 Okunma
109 Okunma
105 Okunma
97 Okunma
513 Okunma
316 Okunma
308 Okunma
305 Okunma
299 Okunma
289 Okunma
265 Okunma
251 Okunma
225 Okunma
222 Okunma
211 Okunma
211 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haber Paketleri Tv Reklamı
  Haber Paketleri Tv Reklamı
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI